10 nepravd o mateřství, které vás jen zbytečně vyděsí

Téměř každou ženu minimálně jednou za život potká období těhotenství a mateřství. Mateřská dovolená bývá mnohdy náročná, ale za tu velkou dávku lásky to rozhodně stojí. Ať už se na roli matky teprve chystáte nebo už máte své vlastní zkušenosti, určitě vás pobaví a oči otevřou tyto nepravdy, které se kolem mateřství často točí.
mateřství
Mateřství je individuální, stejně jako každá matka a dítě. (foto: 123RF)

Mateřství je zahalené do zvláštní mlhy, kde existuje mnoho nepravd a mýtů. Každá matka si totiž myslí, že má patent na dokonalé rodičovství a vychytanou většinu kroků ve výchově a péči o dítě. A možná mají i pravdu. O své dítě se dokážou postarat nejlépe, je to přece jen výsledek souhry s dítětem. Všechny dokonalé rady však vůbec nemusí fungovat v případě vašeho dítěte. Nenechte se vyvést z míry.

1.  Tohle v těhotenství nesmíte!

Jakmile zjistíte, že čekáte přírůstek do rodiny, určitě se o tu radostnou zprávu budete chtít podělit i s okolím. V tu chvíli se ale obrňte trpělivostí, jelikož i na těhotenství má mnoho lidí vlastní názor. Zahltí vás velkou dávkou rad a odkazů na seznamy povolených a zakázaných věcí v těhotenství.

První takovou nepravdou, která se šíří od začátku těhotenství, je seznam zakázaných potravin. Mezi ně patří například káva, sladké limonády nebo třeba papája. V tomto případě rozhodně platí, že všeho moc škodí. Pokud tedy budete jíst jen malé množství zakázaných potravin, určitě se nemůže nic stát.

Do opravdu zakázaného seznamu se ale samozřejmě řadí cigarety, alkohol či syrové maso. O povolených a zakázaných potravinách nebo nápojích se určitě poraďte se svým gynekologem, kterému důvěřujete.

2.  Porod je nesnesitelně bolestivý

Další nepravdou je tvrzení, že bolest při porodu se nedá vydržet. Dá. Vydržely ji už miliony žen. V dnešní době navíc existuje mnoho uvolňujících technik a také tlumicích léků, s nimiž může být porod mnohem snesitelnější. Navíc i tady platí, že každá žena je individuální, a tak zatímco některá opravdu trpí několik hodin v bolestech, jiná porodí během hodiny a rozhodně tento zážitek neřadí mezi extrémně bolestivé.

3.  Dodržujte karanténu v šestinedělí

Často se říká, že během šestinedělí byste doma neměla vítat žádnou návštěvu. Zamezíte tak případným nemocem nebo nabourání režimu s miminkem. A tuhle nepravdu o mateřství hlásá kdo? Pravdou totiž je, že pokud vás návštěva maminky nebo nejlepší kamarádky hodí do pohody a klidu, pak je rozhodně vítaná. Taková návštěva vám navíc může pomoci nebo přinést nějaké dobré jídlo, na které v prvních dnech (spíš nebudete) mít tolik času.

Total
0
Shares
Související články
sex
Read More

10 nápadů, které oživí nudný sex

Sex neodmyslitelně patří do našich životů. Je to jeden ze základních pilířů každého vztahu. Nejenže je to příjemné a utužuje to vzájemné pouto mezi partnery, ale sex zakončený orgasmem přináší i další výhody. Vyplavuje se při něm hormon oxytocin, který zlepšuje náladu. Co ale dělat v případě, kdy se do ložnice vkrade nuda a stereotyp? Těchto 10 nápadů vaše milování zaručeně oživí.
Total
0
Share