10 nepravd o mateřství, které vás jen zbytečně vyděsí

Téměř každou ženu minimálně jednou za život potká období těhotenství a mateřství. Mateřská dovolená bývá mnohdy náročná, ale za tu velkou dávku lásky to rozhodně stojí. Ať už se na roli matky teprve chystáte nebo už máte své vlastní zkušenosti, určitě vás pobaví a oči otevřou tyto nepravdy, které se kolem mateřství často točí.
mateřství
Mateřství je individuální, stejně jako každá matka a dítě. (foto: 123RF)

4.  Celou péči o dítě zvládne každá dobrá matka

Tato nepravda je často bolestivá pro mnohé ženy, kterým porod a mateřství hýbe s hormony. Nebojte se říct si o pomoc, ať už novopečenému tatínkovi nebo třeba vaší mamince. Je normální, že je začátek mateřství těžký, navíc chvíli trvá, než najdete s miminkem to pravé souznění.

5.  Mléko může být nedostatečně výživné

V několika internetových diskuzích se možná dočtete, že mateřské mléko může být málo výživné pro vaše miminko. To však není pravda! Mléko je vždy přesně v takovém složení, jak vaše miminko aktuálně potřebuje ke zdravému růstu a prospívání. Tím je další nepravda o mateřství vyvrácená.

6.  V malých prsou je málo mléka

Pokud jsou vaše prsa malá a měkká, někdo by mohl namítnout, že v nich bude nejspíš nedostatek mléka pro vašeho potomka. Tomu ale rozhodně nevěřte. Velikost ňader rozhodně nerozhoduje o zásobách mléka. Mateřské mléko se tvoří v závislosti na potřebách vašeho miminka, a tak ho vždy bude dostatek, pokud kojíte pravidelně.

mateřství
Kojte miminko podle jeho potřeby. Ne jak říkají ostatní. (foto: 123RF)

7.  Kojení jen jednou za dvě hodiny

Další nepravdou je, že by se miminko mělo kojit pravidelně, vždy přesně po dvou hodinách. Tato nepravda se táhne již z minulých dob, kdy se skutečně tato pravidla dodržovala. S postupem času se však přišlo na to, že každé miminko má své vlastní potřeby, a tak i každé má vlastní četnost krmení. Zatímco některé dítě se téměř nehne od prsu, druhému skutečně stačí nakojit jen jednou za dvě až tři hodiny.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share