Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
minulost
Jak nechat minulost za sebou a jít dál? (foto: pexels//Pratik Gupta)

Jak nechat minulost minulostí? Tato otázka se týká životních etap, kdy si procházíme emoční bolestí neboli tzv. zlomeným srdcem. Jenže jak na to? Dá se to urychlit nebo se dá pouze spoléhat na čas, který je prakticky všelék?

Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se s bolestí vyrovnat, je ponaučení se z těchto situací a využít je tak pro svůj osobní růst. Dovedete si představit, kdybychom žádnou z bolestí nezažili? Byli bychom stále na jednom místě, každý by žil na stejné vlně. Poněkud smutná představa, že…

1. Vytvořte si distanc

Vytvořením fyzického a psychického distancu od osoby nebo situace, co ve svém životě již nechcete, může rychleji pomoci překonání a odpoutání se. Nebudete muset na ni tak často myslet a zpracovávat ji.

2. Nebraňte se negativním emocím

Dejte jim průchod. Na tom není nic špatného. Když se jim budete bránit, může vás to naopak ještě více zablokovat. Smutek, zloba, úzkost, lítost, zklamání, to vše vypusťte ven. Čím dříve to uděláte, proces urychlíte.

3. Přijměte fakt, že je na čase jít dál

Abyste se posunuli z onoho pocitu prázdnoty, je potřebné si v sobě srovnat, že je čas jít dál a přijmout, že všechna tato negativa k ničemu dobrému neslouží. Nechte minulost tam, kde leží, nevracejte se k ní, byť jen v myšlenkách.

4. Najděte důvody, které vám brání pohnout se z místa

K osvobození je klíčové najít důvody, které vám brání v posunu. Ano, události v minulosti byly bolestivé, ale proč vás stále trýzní? Pokud se například jedná o vašeho bývalého partnera/partnerku, může to být proto, že se nyní cítíte osamocení.

Zjištění pravé příčiny vám může pomoci vymyslet následnou strategii. Minulost nezměníte, ale svou aktuální bolest můžete zmírnit a proces léčení urychlit.

Total
0
Shares
Související články
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share