Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
minulost
Jak nechat minulost za sebou a jít dál? (foto: pexels//Pratik Gupta)

5. Uvědomte si, že je dobré odpustit

Nejhorší na celém procesu je, když vůči minulosti skrýváte zášť a prahnete po pomstě. Odpustit někomu, nebo i sobě, vám teprve pomůže se od traumatu oprostit. Jak bylo již výše uvedeno, negativní emoce vám k dobrému účelu neposlouží. Pokud jste již přijali fakt, že je na čase jít dál, nemůžete na bolesti stále lpět.

6. Pečujte o sebe

Tento bod by měl být v životě samozřejmostí. Obzvláště v tomto období je ale nutné jej vyzdvihnout. Dostatek spánku, kvalitní a pestrá strava, fyzická aktivita, sociální interakce, péče o svůj zevnějšek, tohle všechno vám pomůže k lepšímu pocitu a posunu směrem dopředu. Navíc vyplníte volný čas.

7. Buďte s lidmi, kteří vás činí šťastnými

Přenesení přes minulost a bolestivou událost se nestane přes noc. Na všem je třeba pracovat. Tím, že budete trávit čas s lidmi, kteří vás obohacují, přesunete svou pozornost do přítomnosti. Užijete si dobře stráveného času a prakticky vás to donutí být šťastnými.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share