Bojujete doma s nánosy prachu? Přinášíme 10 tipů, jak se ho zbavit

Šedý povlak na nábytku vůbec nevypadá pěkně. Děti vtipkují, když do prachové vrstvy prsty kreslí obrázky. Vám jde z drobných částeček prachu hlava kolem. S prachem v domácnosti bojujeme snad všichni. Někteří z nás už ale vědí, jak nad ním vyzrát. Chcete to vědět také? Přečtěte si následujících 10 tipů, jak se doma zbavit prachu.
prachu
ilustrační obrázek (foto: depositphotos)

8. Pravidelně povlékejte

Kolikrát do měsíce měníte ložní prádlo? I zde se lidé různí – někdo převléká postele jednou za dva týdny, jiný jednou do měsíce, další ještě déle (což nedoporučujeme). I ložní prádlo může mít vliv na výskyt prachu u vás doma. Radíme proto převlékat postele co každý týden. Jednou do měsíce pak vysávejte matraci.

9. otřete rostliny

Pokojové rostliny jsou překvapivým lapačem prachu. Vypadají krásně, díky nim to u nás doma “žije”, ale když se na rostliny podíváte pěkně zblízka, možná se zhrozíte. Vrstva prachu na listech může být znepokojující. Pokud tedy pěstujete pokojové rostliny, kromě pravidelné zálivky myslete i na to, abyste z rostlin otírali prach. Nebude se pak vířit po místnosti.

10. Častěji vytírejte

Podlahové krytiny, které je možné vytírat, jsou velmi praktické. Lze je snadno udržovat čisté a bez prachových částic. Ovšem za předpokladu, že budete vytírat pravidelně. Pokud ne, začnou se vám na podlaze (zejména podél lišt a v koutech pokojů) tvořit chomáče prachu.

zdroj: bobvila.com, tasteofhome.com, maidbright.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 tipů, se kterými bude úklid domácnosti hračka

TOP 10: Rostliny pro začátečníky, které přežijí i občasnou chybu

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
Total
0
Share