TOP 10: Nejkrásnější jezera v Česku, nejen na koupání

Přemýšlíte, kam k vodě v teplé slunné dny? Potom zapomeňte na přeplněné a předražené aquaparky, a vyrazte na přírodní koupaliště. Neuvěříte, kolik je v České republice krásných jezer, přehrad, rybníků nebo vápenek.
jezera
Jaká jsou nejkrásnější jezera v České republice? (foto: 123RF)

5. Kamencové jezero

Kamencové jezero se nachází v Ústí nad Labem. Voda je zde bohatá na minerální látky, jako jsou dusitany, sírany, železo a chloridy. Příčinou mohou být hlubinné hlinité doly, které jezero zatopily.

Kvůli přítomnosti hliníku je prý voda v jezeře mrtvá, žádné řasy ani sinice v ní nemohou přežít. Díky čistotě vody je v létě velmi oblíbenou turistickou lokalitou a jedním z nejoblíbenějších jezer v České republice.

6. Velké mechové jezírko

Jedná se o další jezero nacházející se v severovýchodní části České republiky. Nazývá se Velké mechové jezírko, protože 396 ha plochy jezera pokrývá mechová půda. Leží uprostřed přírodní rezervace Rejvíz a je obklopené bory a mnoha vzácnými masožravými rostlinami. Jsou zde stezky z kmenů, kde si můžete užít příjemné procházky, což z tohoto místa dělá jedno z nejlepších jezer v České republice.

7. Černé jezero

Jedná se o největší ledovcové jezero v celé České republice. Nachází se na Šumavě nedaleko obce Železná Ruda. Je pojmenované jako Černé jezero, protože voda zde odráží tmavé barvy okolního lesa. A také hloubka jezera přispívá k tmavému efektu, který voda vytváří. Kromě toho, že se jedná o jedno z největších jezer v České republice, je to rozhodně jedna z nejúchvatnějších vodních ploch mezi ostatními na Šumavě.

jezero
Černé jezero na Šumavě. (foto: 123RF)

Černé jezero spolu s Čertovým jezerem tvoří součást Národní přírodní rezervace. Turistům je návštěva rezervace povolená, pohyb je však omezený pouze na vyznačené stezky.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share