TOP 10: Nejčastější sexuálně přenosné nemoci

Dnešní doba je v mnoha směrem velice uvolněná, a týká se to i sexuálního života. Mladí lidé v naprosté většině nečekají na své poprvé až po svatbě. Svůj sexuální život začnou v pubertě a postupem času své partnery, dle potřeb, a v intervalech střídají. S frekventovanějším střídáním partnerům roste i riziko nákazy, a to v případě, kdy lidé nemyslí na ochranu.
sexuálně přenosné nemoci
Myslete na své zdraví. (foto: depositphotos)

5. Trichomoniáza

Vaginální infekce postihující ženy a zanícení močové trubice u mužů patří mezi nejčastější projevy. Pomůže jedině lékař a antibiotika.

6. Infekce HPV

Virová infekce, která obvykle bez příznaků odezní, přesto jsou případy, kdy se tak nestane a obtíže mohou přerůst v nádorová onemocnění, například rakovinu děložního čípku anebo genitální bradavice. Genitální bradavice neboli kondylomata jsou výrůstky na genitáliích z vnější strany. Toto onemocnění je výstrahou předně pro ženy, kterým se může bujit děložní čípek. V dnešní době je mladým dívkám a ženám nabízeno očkování.

7. Infekce HIV

V poslední řadě let jedna z nejvíce obávaných a rozšířených virových chorob. Virus napadá bílé krvinky, a následně narušuje lidský imunitní systém. Počet těchto tzv. T-buněk klesá a s tím i klesá schopnost organismu bránit se proti jakýmkoliv dalším napadením této pohlavní choroby. Přestože s pokrokem doby lze zmírnit příznaky této sexuálně přenosné nemoci a lidé se tak mohou dožít více let, než by se bez léčby dožili, celkově je HIV/AIDS nevyléčitelné.

Total
0
Shares
Související články
sex
Read More

10 nápadů, které oživí nudný sex

Sex neodmyslitelně patří do našich životů. Je to jeden ze základních pilířů každého vztahu. Nejenže je to příjemné a utužuje to vzájemné pouto mezi partnery, ale sex zakončený orgasmem přináší i další výhody. Vyplavuje se při něm hormon oxytocin, který zlepšuje náladu. Co ale dělat v případě, kdy se do ložnice vkrade nuda a stereotyp? Těchto 10 nápadů vaše milování zaručeně oživí.
Total
0
Share