TOP 10: Nejčastější sexuálně přenosné nemoci

Dnešní doba je v mnoha směrem velice uvolněná, a týká se to i sexuálního života. Mladí lidé v naprosté většině nečekají na své poprvé až po svatbě. Svůj sexuální život začnou v pubertě a postupem času své partnery, dle potřeb, a v intervalech střídají. S frekventovanějším střídáním partnerům roste i riziko nákazy, a to v případě, kdy lidé nemyslí na ochranu.
sexuálně přenosné nemoci
Myslete na své zdraví. (foto: depositphotos)

8. Granuloma inguinale

  Sexuálně přenosná choroba též známá jako donovanóza či čtvrtá nemoc, je bakteriální onemocnění projevující se vředy. Ty jsou bolestivé, nemalých rozměrů, a často mohou i krvácet. Ty se dále dokáží pospojovat, a tím zvyšují možnost výskytu dalších bakterií. Chorobu je potřebné objevit v počáteční fázi a léčit ji pomocí antibiotik. V pokročilejším stádiu pak nastupuje chirurgický zákrok.

  9. Genitální herpes

  Infekční onemocnění v podobě praskajících vřídků. Hojení probíhá zhruba dva týdny, často za doprovodu bolestí hlavy, teplot a nevolností. Návštěva lékaře je nutná, existují případy, které se mohou zkomplikovat do encefalitid či meningitidy.

  10. Virová hepatitida (B a C)

  Virové žloutenky těchto dvou typů jsou přenosné pohlavním stykem. Vážně ohrožují chod jater, způsobují záněty a na lidském zdravotním stavu dokáží napáchat fatální škody.

  MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  10 tipů na posílení imunity. Zdraví podpoří pohyb i spánek

  TOP 10 Podivná fakta o sexuálním životě zvířat

  Total
  0
  Shares
  Související články
  šťastnější
  Read More

  10 osvědčených způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější

  Když naše tělo zaplaví pocit štěstí, cítíme se neskutečně skvěle. Asi každý z nás už to někdy zažil. Štěstí v nás může vyvolat ledasco - dobrá zpráva, chutné jídlo, nový vztah nebo třeba povýšení v práci. Když ale šťastní nejsme, cítíme se pod psa. Proto vám přinášíme 10 způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější.
  Total
  0
  Share