TOP 10 Fascinující fakta o Austrálii

4 Nejdelší plot na světě

plot

V Austrálii žije kolem 75 milionů ovcí. Jsou chovány jak pro vlnu, tak pro maso a téměř všechny se nachází na jihovýchodní části kontinentu. Vývoz vlny je velmi důležitý pro australskou ekonomiku. Je tu však jeden problém. V Austrálii žijí také divocí psi Dingo, kteří ovce považují za velmi chutnou svačinku. Vznikla tak potřeba ovce před těmito psi ochránit – Australané začali stavět ploty.

V roce 1946 Austrálie schválila legislativu, která spojila všechny ploty dohromady do jedné velké barikády. Byly postaveny nové ploty, které se spojili s těmi starými a to tak, že se nyní táhnou přes celou jižní Austrálii.

Total
0
Shares
Související články
followers
Read More

TOP 10: Celebrity s nejvíc followers na instagramu

Instagram, nejvlivnější aplikace a marketingový nástroj naší doby. Během deseti let se proměnil v mnoho věcí: v místo, kde můžete sledovat životy svých přátel, portfolio pro kreativní průmysl a především místo, kde se generují zajímavé informace pro uživatele na míru. Celebrity s největším počtem sledujících na Instagramu vypovídají hodně o současném stavu kultury. Pojďme se podívat, kdo vládne TOP 10 příčce Instagramu.
Total
0
Share