TOP 10 Fascinující fakta o Austrálii

3 Sbor rumu

Sbor rumu

Většina lidí pravděpodobně ví, že kolonizovaná Austrálie začínala jako trestanecká kolonie pro Anglii. Anglie nejprve poslala jednu flotilu naloženou vojáky, vězni a zásobami, a kolonie mohla začít. Jen o pár let později dorazila druhá flotila s dalšími vojáky. Všechno se zdálo být pod kontrolou prvního guvernéra kolonie, Aruthura Philipa. Nicméně, Arthur z daného postu odešel a věci se začaly obracet k horšímu.

Nová kolonie začala brzy zneužívat svou moc. Rum se stal hlavní měnou a dokonce byl používán i jako plat vězňům za podřadnou práci. Těm, kteří tento obchod s rumem řídili, se brzo začalo přezdívat Sbor rumu (Rum Corps). Měli kontrolu nad pozemkem, zásobami a prací.

Nakonec Anglie už měla dostat těchto „nesmyslů“ a do Austrálie poslala admirála Williama Bligha, aby situaci vyřešil a zničil sílu Sboru rumu, společně s jeho vůdcem Johnem Macarthurem. Sbor rumu se však nenechal a Bligh byl později nalezen uvězněn. Toto „rumové povstání“ bylo jediné úspěšné ozbrojené povstání proti vládě v celé historii Austrálie.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share