10 osvědčených způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější

Když naše tělo zaplaví pocit štěstí, cítíme se neskutečně skvěle. Asi každý z nás už to někdy zažil. Štěstí v nás může vyvolat ledasco – dobrá zpráva, chutné jídlo, nový vztah nebo třeba povýšení v práci. Když ale šťastní nejsme, cítíme se pod psa. Proto vám přinášíme 10 způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější.
šťastnější
Chcete se cítit šťastnější? Máme pro vás TOP 10 rad, jak toho dosáhnout. (foto: pexels/Tim Samuel)

1. Zapalte si svíčku

Ale ne ledajakou. Zapalte si vanilkovou svíčku. Proč? Protože vůně vanilky má na naši psychickou pohodu blahodárný vliv, tím pádem se díky tomu budeme cítit šťastnější. Proto v moment, kdy si budete chtít dopřát pocity štěstí, dejte na nás a sledujte, co to s vámi udělá.

2. Běžte na procházku

Místo toho, abyste se hroutili a chodili zamračení, postavte se rovně, otočte ramena dozadu a dejte se do kroku. Vydejte se na procházku, která ani nemusí být nijak zvlášť dlouhá, ideálně by však vaše kroky měly vést do přírody.

3. Udělejte si pořádek na stole

Vzhledem k tomu, že nepořádek zvyšuje úroveň stresu, je to pořádek, který vás udělá šťastnější. Organizování osobních věcí může být perfektní řešení na vaši špatnou náladu. Udělejte si pořádek na svém pracovním stole a uvidíte, že se rázem budete cítit lépe.

4. Vystavte se na sluníčko

Sluneční paprsky nás dokážou nadopovat vitamínem D, zrovna tak jako v nás dokážou vyvolat pocity štěstí. Pakliže tedy počasí přeje, vystavte se na pár minut na sluníčku, zavřete oči a čerpejte pozitivní energii.

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
sebevědomí
Read More

10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Sebevědomí, každý z nás ho má. Vytváří myšlenky o nás samotných a sehrává roli ve všem, co děláme. Mít jeho zdravou hladinu je zásadní; každý den nám napomáhá vytvářet dobrá rozhodnutí, mít dobré a kvalitní mezilidské vztahy, pomáhá nám procházet těžkými situacemi a dodává nám odvahu být sami sebou.
minulost
Read More

Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
Total
0
Share