TOP 10: Jídla, která byste měli při návštěvě jejich země původu ochutnat

Setkáváme se s mnoha druhy pokrmů a kolikrát ani nevíme, odkud původně pocházejí. Připravili jsme proto pro vás seznam vybraných druhů jídel, které byste rozhodně měli ochutnat, při návštěvě země jejich původu.

 

10 Sushi, Japonsko

sushi

Nemyslím si, že by v dnešní době nikdo neslyšel o sushi. Můžeme si ho dát v mnoha restauracích nebo dokonce vyrobit sami doma. Pochází z Japonska a jeho hlavní ingrediencí je rýže, která se ještě za tepla smíchá s omáčkou sušinoko.  Pak už jen záleží na naší chuti, protože jeho rozmanitost spočívá v různých druzích náplní, zálivek, koření a jeho způsobu přípravy. Ve výsledku se tedy může konečná verze vždy trochu lišit. Nesmíme také zapomenout, že další přísadou jsou mořské řasy a syrové ryby různých druhů. To by mohlo mnohé odradit, protože jsme zvyklí konzumovat ryby v tepelné úpravě. Ty syrové jsou ovšem mnohem lepší pro naše zdraví.

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share