TOP 10: Jídla, která byste měli při návštěvě jejich země původu ochutnat

Setkáváme se s mnoha druhy pokrmů a kolikrát ani nevíme, odkud původně pocházejí. Připravili jsme proto pro vás seznam vybraných druhů jídel, které byste rozhodně měli ochutnat, při návštěvě země jejich původu.

 

10 Sushi, Japonsko

sushi

Nemyslím si, že by v dnešní době nikdo neslyšel o sushi. Můžeme si ho dát v mnoha restauracích nebo dokonce vyrobit sami doma. Pochází z Japonska a jeho hlavní ingrediencí je rýže, která se ještě za tepla smíchá s omáčkou sušinoko.  Pak už jen záleží na naší chuti, protože jeho rozmanitost spočívá v různých druzích náplní, zálivek, koření a jeho způsobu přípravy. Ve výsledku se tedy může konečná verze vždy trochu lišit. Nesmíme také zapomenout, že další přísadou jsou mořské řasy a syrové ryby různých druhů. To by mohlo mnohé odradit, protože jsme zvyklí konzumovat ryby v tepelné úpravě. Ty syrové jsou ovšem mnohem lepší pro naše zdraví.

Total
0
Shares
Související články
alkohol
Read More

10 alkoholických drinků, které mají nejméně kalorií

Snad nikdo si nedovede představit letní období bez osvěžujícího drinku. Pokud si ho i vy nechcete během letních grilovaček a party odpustit, a přitom si hlídáte štíhlou linii, pak není nic lepšího, než se zaměřit na ty nejméně kalorické. A desítku z nich si právě teď ukážeme.
Total
0
Share