Rostlinné mléko: 10 alternativ, které si zamilujete

Stále více lidí přichází na to, že kravské mléko ke svému životu nepotřebují. Některým nechutná, další mají problémy s laktózou nebo jim leží na srdci mlékárenský průmysl a jiní poukazují na jeho zbytečnost, pokud jde o naše zdraví. Patříte-li k některé z těchto skupin obyvatelstva, zkuste klasické mléko nahradit.
rostlinné mléko
Rostlinné mléko využijete při vaření, skvěle chutná i jen tak samotné ve sklenici, a má mnoho zdravotních benefitů. (foto: 123RF)

Rostlinné mléko má mnoho podob. Zde vám jich předkládáme rovnou 10!

1. Sójové mléko

Sójové mléko je bohaté, husté, krémové a vytváří úžasně vzdušnou mikropěnu. Pokud jde o výživu, obsahuje 8 gramů bílkovin a většina značek je obohacená také o vápník a vitamín D.

2. Mandlové mléko

Mandlové mléko má jemnou a lehce oříškovou chuť a je ideální ke konzumaci s obilovinami. Nutričně je mandlové mléko zcela odlišné od sójového nebo klasického mléka. Má méně kalorií a mnohem méně bílkovin. Protože je mandlové mléko tak silně zředěné vodou, má ve srovnání s nezpracovanými mandlemi relativně nízký obsah kalorií, ale také mnohem nižší obsah živin.

3. Kokosové mléko

Kokosové mléko je ideální pro vaření a pečení, dodává jídlu lahodnou vůni. Tohle rostlinné mléko je chutné v široké škále receptů – od kari po zeleninové polévky, smoothies, pudink s chia semínky a dokonce i zmrzlinu. Jeho chuť je navíc přirozeně sladká.

4. Ovesné mléko

Ovesné mléko je mírně sladké, s řídkou konzistencí podobnou nízkotučnému mléku. Díky vysokému obsahu vlákniny, fytochemikálií a antioxidantů je oves obzvláště zdravou potravinou. Studie ukazují, že pravidelná konzumace ovsa může mít pozitivní vliv na gastrointestinální problémy.

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share