TOP 10: Mezinárodní nápoje z kávy, které stojí za to ochutnat

1 Řecko-turecká káva

Řecko-turecká káva

Mezi Řeckem a Tureckem probíhá neustálý spor o původ tohoto nápoje. V Řecku je káva nazývaná řeckou a v Turecku tureckou. Rozdíl zde tvoří kávová směs. V Turecku je to obvykle směs brazilské kávy a cikorky. V Řecku je vařena z kolumbijské kávy a je také mnohem silnější.

 

Zdroj: Toptenz.net

Total
0
Shares
Související články
repliky
Read More

TOP 10: Nejpovedenější repliky slavných památek

Tento článek nadchne každého turistu, který rád cestuje po zemích a sbírá fotky do svých alb. Právě takovýto člověk ocení, když si bude moct vyfotit slavnou Šikmou věž netradičně několik kilometrů od Chicaga nebo dokonalou verzi Sochy svobody v Japonsku. Právě v tomto článku poznáte nejpovedenější repliky slavných památek, které kdy byly vytvořené. Je až neuvěřitelné, jak jsou jednotlivé napodobeniny k nerozeznání od originálu.
fast food
Read More

TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
Total
0
Share