TOP 10 Nejkrásnější české hrady

Bez českých hradů si neumíme naši historii představit. Na hradech a tvrzích Čech a Moravy se odehrály zásadní události české historie, které určovaly vývoj našeho státu od počátku až do dnešní doby. V tomto žebříčku vás chceme upozornit na některé významné a nádherné hrady, které určitě stojí za to navštívit, a to nejen z důvodu zájmu o historii, ale také z důvodu vidět krásnou přírodu, neboť většina těchto hradů se nachází v přírodních rezervacích, uprostřed lesů nebo nad protékající řekou.

 

10 Švihov

hrad Švihov

Hrad Švihov je gotický vodní hrad, který se nachází na Klatovsku. Je to jeden z nejmladších českých hradů, který byl vystavěn v letech 1480-1489. Ve středověku měl být hrad pobořen na příkaz habsburského císaře Ferdinanda III., ale naštěstí k tomu nikdy nedošlo. Hrad je tvořen dvěma obytnými paláci, pětipatrovou vstupní věží a hradní kaplí. Kolem hradu jsou 2 vodní příkopy. V prostorách hradu se zachovaly cenné nástěnné malby ze 16. století. Pro veřejnost jsou na hradě zřízeny dva prohlídkové okruhy – vlastní hrad a hradní kuchyně. Hrad je také využíván filmaři – točila se zde slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Total
0
Shares
Související články
vánoční trhy
Read More

10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Vánoce bez ohledu na věk milujeme snad všichni, a ne nadarmo patří k nejkrásnějším svátkům v roce. A aby ne, jejich atmosféra je jedním slovem kouzelná. No řekněte – vůně vanilkových rohlíčků, světelná výzdoba, řízek s bramborovým salátem, pohoda u pohádek s rodinou, zářící vánoční stromeček, vánoční trhy okořeněné svařákem... Přesně to (a nejen to) je jen hrstka věcí, proč se na Vánoce tolik těšíme. A právě na to poslední – vánoční trhy - se spolu podíváme podrobněji. Kam za těmi nejkrásnějšími?
Total
0
Share