TOP 10 Nejkrásnější české hrady

9 Český Šternberk

hrad Český Šternberk

Tento hrad patří k našim nejhodnotnějším a zároveň nejstarším českým hradům. Stojí na skále nad řekou Sázavou, nedaleko od města Vlašimi. Název  hradu je odvozen od znaku rodu Divišoviců – zlaté hvězdy (německy hvězda = stern). Hrad byl původně obranné středověké sídlo. Uchovala se válcovitá věž a zbytky opevnění hlavního paláce. Při prohlídce návštěvník uvidí nádvoří, vnější část opevnění a v interiéru se setkáte s rodinnými sbírkami nábytku, obrazů a uměleckých řemesel. Během léta lze vidět sokolníky s cvičenými sokoly a další akce. Natočily se zde různé filmy a také seriál Arabela.

Total
0
Shares
Související články
followers
Read More

TOP 10: Celebrity s nejvíc followers na instagramu

Instagram, nejvlivnější aplikace a marketingový nástroj naší doby. Během deseti let se proměnil v mnoho věcí: v místo, kde můžete sledovat životy svých přátel, portfolio pro kreativní průmysl a především místo, kde se generují zajímavé informace pro uživatele na míru. Celebrity s největším počtem sledujících na Instagramu vypovídají hodně o současném stavu kultury. Pojďme se podívat, kdo vládne TOP 10 příčce Instagramu.
repliky
Read More

TOP 10: Nejpovedenější repliky slavných památek

Tento článek nadchne každého turistu, který rád cestuje po zemích a sbírá fotky do svých alb. Právě takovýto člověk ocení, když si bude moct vyfotit slavnou Šikmou věž netradičně několik kilometrů od Chicaga nebo dokonalou verzi Sochy svobody v Japonsku. Právě v tomto článku poznáte nejpovedenější repliky slavných památek, které kdy byly vytvořené. Je až neuvěřitelné, jak jsou jednotlivé napodobeniny k nerozeznání od originálu.
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share