TOP 10 Nejkrásnější české hrady

1 Pražský hrad

Pražský hrad

Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad a v našem žebříčku zaujímá právem 1. místo. Stojí na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy. Od 9. století býval sídlem českých knížat, králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Je to jeden z největších hradních komplexů na světě. Součástí hradu je chrám svatého Víta, kde jsou uložený ostatky českých králů a české korunovační klenoty. Návštěvníci mohou na Pražském hradě navštívit starý královský palác, baziliku Svatého Jiří, Zlatou uličku, Obrazárnu, Rožmberský palác a také věž Daliborku. V létě je možno vidět i Jelení příkop, Jižní zahrady a Královskou zahradu. Z prostor hradu se nabízí také nádherné výhledy na Prahu. Návštěva Pražského hradu zanechá v každém hluboký kulturní zážitek a nezapomenutelné dojmy.

Total
0
Shares
Související články
koníčky
Read More

TOP 10: Nejdražší koníčky, které můžete mít

Koníčky jsou zábavné aktivity, které lidé vykonávají rádi ve svém volném čase. Jelikož se člověk od člověka liší, má každý jiné preference a zájmy, kterými se zabývá. Někdo dává přednost čtení, jiný zase pohybovým aktivitám, jako je tenis, golf, jízda na kole apod.
followers
Read More

TOP 10: Celebrity s nejvíc followers na instagramu

Instagram, nejvlivnější aplikace a marketingový nástroj naší doby. Během deseti let se proměnil v mnoho věcí: v místo, kde můžete sledovat životy svých přátel, portfolio pro kreativní průmysl a především místo, kde se generují zajímavé informace pro uživatele na míru. Celebrity s největším počtem sledujících na Instagramu vypovídají hodně o současném stavu kultury. Pojďme se podívat, kdo vládne TOP 10 příčce Instagramu.
Berlín
Read More

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Berlín je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Evropy, co se historie týče. Není tedy divu, že je velice vyhledávaným místem pro mnoho turistů. Proto jsme připravili seznam míst, která byste si neměli nechat ujít při návštěvě tohoto hlavního města. Ideální na podzimní víkendový výlet k našim sousedům.
Total
0
Share