TOP 10 Nejslavnější útěky z vězení

5 Alfred Hinds

Alfred Hinds

Alfred “Alfie” Hinds byl britský kriminálník, kterému se povedl útěk rovnou ze 3 ostře střežených vězení. Poté, co byl odsouzen k 12 letům vězení, utekl Hinds z věznice Nottingham, přičemž se dokázal neznámým způsobem dostat přes zamčené dveře a překonat 6 metrů vysokou zeď s ostnatým drátem. Po tomto útěku byl v tisku známý jako “Houdini Hinds”.

Po 6 měsících byl konečně nalezen a dopaden. Po jeho zatčení podal žalobu na příslušné orgány za nezákonné zatčení. Celý incident pak využil k plánu pro svůj další útěk. Při soudu byl schopen propašovat visací zámek a když ho pak 2 dozorci doprovázeli na toalety a sundali mu pouta, Alfie je svázal a pomocí visacího zámku zamkl do skříně, kterou mu pro tyto účely upravil jeho komplic. Hinds poté utekl do davu na ulici, ale byl zadržen o 5 hodin později na letišti.

Jeho třetí a poslední útěk proběhl v Chelmfordské věznici o necelý rok později – uprchnout se mu podařilo během vycházek. Po útěku si to zamířil rovnou do Irska, kde žil 2 roky pod falešným jménem než byl opět dopaden.

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Citáty o Vánocích

5. Vánoce jsou láska v akci. Pokaždé, když milujeme, pokaždé, když dáváme, tak jsou Vánoce Dale Evans tímto…
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Nejvyšší lidé
Read More

Poznejte 10 nejvyšších lidí v historii

Vysoké lidi můžeme na ulici potkávat každý den, kdo je z nich ale nejvyšší? Možná se nedozvíme, jaký člověk byl nejvyšší v historii, ale z dochovaných záznamů víme o 10 lidech, kteří mezi ně rozhodně patří. Tito jedinci, tyčící se vysoko nad svými vrstevníky, si získali fascinaci a pozornost lidí po celém světě. V tomto článku se ponoříme do světa nejvyšších lidí, které se kdy podařilo zaznamenat.
Total
0
Share