TOP 10 Nejslavnější útěky z vězení

Tento žebříček je možná trochu atypický, nicméně naše krédo je zaměřit se na vše byť jen trochu zajímavé. A útěky z vězení určitě jsou! Nemyslím teď dobře známý seriál, ale skutečné úniky skutečných lidí, které se staly určitým způsobem slavné. 10 nejslavnějších útěků z vězení, to je náš další žebříček, který jsme pro vás připravili. Zabral nám docela dost času, proto doufáme, že se Vám bude líbit.

 

10 Jiří Kajínek

jiri-kajinek

Kdo by neznal Kajínka, pravděpodobně  nejznámějšího vězně v České Republice. Dodnes se kolem něj točí spousta záhad, a to nejen kolem jeho útěku, ale kolem celé kauzy. Kajínek byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu a pokus o vraždu k doživotnímu trestu odnětí svobody.

Samotný Kajínkův útěk se odehrál 29. října roku 2000 ve večerních hodinách. I přes vysoký stupeň zabezpečení a ostrahu se mu podařilo uprchnout z Věznice Mírov. Je tak jediným vězněm, kterému se z této věznice útěk povedl. Kájínek se okamžitě stal nejhledanější osobou v Česku, ale dostal se i do žebříčku nejhledanějších osob na světě. Po 5 týdnech pátrání byl policií opět dopaden a v současné době si odpikává svůj doživotní trest.

O Jiřím Kajínkovi vznikl také film Kajínek, který měl premiéru 5. srpna 2010.

Total
0
Shares
Související články
páry
Read More

10 nejstabilnějších párů šoubyznysu. Komu to klape?

Pokud zrovna nemluvíme o světě běžných smrtelníků, kde bychom našli tisíce roky fungujících párů, ve světě showbyznysu (ať už ho aktivně sledujete nebo ne) si mnozí říkáme, že se tam vzájemní partneři střídají jak fusekle. Tuhle zpráva o rozchodu zpěvačky, támhle kauza oblíbeného herce a divokého rozchodu. Dá se ale ve světě reflektorů najít výjimka? Dá, a v docela početné skupině. Podívejte se na nejstabilnější páry, kterým to klape už spoustu let.
Total
0
Share