TOP 10 Nejslavnější útěky z vězení

Tento žebříček je možná trochu atypický, nicméně naše krédo je zaměřit se na vše byť jen trochu zajímavé. A útěky z vězení určitě jsou! Nemyslím teď dobře známý seriál, ale skutečné úniky skutečných lidí, které se staly určitým způsobem slavné. 10 nejslavnějších útěků z vězení, to je náš další žebříček, který jsme pro vás připravili. Zabral nám docela dost času, proto doufáme, že se Vám bude líbit.

 

10 Jiří Kajínek

jiri-kajinek

Kdo by neznal Kajínka, pravděpodobně  nejznámějšího vězně v České Republice. Dodnes se kolem něj točí spousta záhad, a to nejen kolem jeho útěku, ale kolem celé kauzy. Kajínek byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu a pokus o vraždu k doživotnímu trestu odnětí svobody.

Samotný Kajínkův útěk se odehrál 29. října roku 2000 ve večerních hodinách. I přes vysoký stupeň zabezpečení a ostrahu se mu podařilo uprchnout z Věznice Mírov. Je tak jediným vězněm, kterému se z této věznice útěk povedl. Kájínek se okamžitě stal nejhledanější osobou v Česku, ale dostal se i do žebříčku nejhledanějších osob na světě. Po 5 týdnech pátrání byl policií opět dopaden a v současné době si odpikává svůj doživotní trest.

O Jiřím Kajínkovi vznikl také film Kajínek, který měl premiéru 5. srpna 2010.

Total
0
Shares
Související články
minulost
Read More

Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
Total
0
Share