TOP 10 Nejslavnější útěky z vězení

8 Ted Bundy

Close Up Portrait of Ted Bundy Waving

Ted Bundy, sériový vrah a jmenovec hlavního hrdiny ze seriálu Ženatý se závazky, je člověk, kterému se podařilo  bizarními způsoby uprchnout hned ze 2 ostře hlídaných věznic.

V první případě se Bundy rozhodl, že se bude hájit sám, a tak mu byly poněkud upuštěny popruhy, aby si mohl jít do knihovny osvěžit trestní právo. Bundy při první příležitosti vyskočil oknem a utekl. O několik měsíců později byl však znova dopaden.

Při druhém útěku sehrály opět významnou úlohu knihy. Nejprve si prořezal díru do stropu a pak naskládal knihy do postele tak, aby si stráže mysleli, že jen spí. Otvorem se dostal přímo do ubytovny šéfa věznice. Naštěstí pro něj byl šéf zrovna pryč, a tak Ted prošmejdil šatník, oblékl se do jeho oblečení a z věznice prostě odešel hlavním vchodem. Během tohoto pobytu na svobodě zavraždil několik dalších lidí. Později byl však opět chycen a popraven.

Total
0
Shares
Související články
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share