TOP 10 Nejslavnější útěky z vězení

6 Texaská sedmička

texaska-sedmicka

Texaská sedmička (v originále The Texas 7) byla parta 7 vězňů, kterým se 13. prosince roku 2000 podařilo utéci z vězení John Connaly Unit ve městě Kenedy, stát Texas.

K útěku došlo v době, kdy byla některá místa méně střežena – během oběda. Většinou některý z pachatelů někoho zavolal a jiný nic netušící osobu praštil zezadu do hlavy. Jakmile byla osoba omráčena, tak ji pachatelé vzali některé oblečení, svázali ji, utišili ji a nakonec ji přesunuli do místnosti se zamčenými dveřmi. Celkem bylo v této místnosti svázáno 11 zaměstnanců vězení a 3 vězni, kteří se útěku neúčastnili. Texaská sedmička svým zajatcům ukradla identifikační karty, kreditní karty a oblečení. Skupina se také vydávala za dozorce, aby po telefonu za pomocí smyšlených příběhů zahnala podezření ze strany příslušných orgánů. Zadrženi byli v lednu roku 2001 a to díky televizní show America`s Most Wanted.

Total
0
Shares
Související články
zbraních
Read More

10 šílených faktů o zbraních v USA

V Americe dává druhý dodatek ústavy lidem právo držet a nosit zbraň a mnozí toto právo považují za zcela posvátné. Dokonce i ti, kteří se domnívají, že je třeba většího omezení, by vás pravděpodobně považovali za vyvrhela, kdybyste navrhovali, že by všechny střelné zbraně měly být úplně zakázané, a možná byste dokonce ještě nějakou vlastnili pro sebeobranu.
miluje
Read More

10 signálů, podle kterých poznáte, že vás doopravdy miluje

Žijete v dlouhodobém vztahu, kde v záplavě stereotypu občas pochybujete o tom, zda vás vaše drahá polovička stále miluje? Nebo jste na úplném začátku vztahu a pochybujete o tom, zda po vyprchání první zamilovanosti je to stále to pravé? Podle jednoduchých vět či drobností hned zjistíte, zda vás vaše láska doopravdy miluje.
Total
0
Share