TOP 10 Vrahové s podivnými motivy

7 Dennis Nilsen

7_dennis_nilsen

Zabíjel pro společnost

Dennis Nilsen je jedním z nejtajemnějších britských sériových vrahů vůbec. Mezi lety 1978 a 1983 vzal Nilsen postupně 15 mužů na rande, kde se úmyslně choval jako pravý gentleman, přičemž pak nic netušící oběti surově zavraždil. Všechny své oběti buď uškrtil, nebo utopil (většinou po tom, co je opil). Poté je vždy umyl, oblékl a vystavil ve svém obývacím pokoji. K mrtvolám se Nilsen choval jako ke spolubydlícím a občas s nimi dokonce měl i sex. Díky tomuto procesu si vysloužil přezdívku „Laskavý zabiják“.

Se zabíjením Nilsen začal na adrese Melrose Avenue 195, Londýn, kde usmrtil prvních 12 mužů. Následně se odstěhoval na adresu Cranley Gardens 23, Londýn a tady pak připravil o život zbylé 3 oběti.

K hrůzným nálezům navedla vyšetřovatele Společnost na čištění potrubí Dyno Rod, která řešila závadu ucpání a zápach z trubek v Cranley Gardens. Ukázalo se, že příčinou nesnesitelného zápachu  byly kosti, což vedlo k zahájení policejního vyšetřování. Policie Nilsena zatkla poté, co našla v jeho skříni pytel s lidskými vnitřnostmi. Nilsen policii pomohl nalézt ostatky všech obětí a dokonce poskytl i detailní popis jejich vražd. Dennis Nilsen je jedním z mála vězňů ve Velké Británii bez naděje na propuštění. Často je také přirovnáván k americkému sériovému vrahovi Jeffrymu Dahmerovi, ačkoliv Nilsen měl naprosto jiný motiv – osamělost a touha po společnosti. Aby toho nebylo málo, všude nechával těla nebo jejich části, aby s nimi mohl být v neustálém kontaktu. Tato nepochopitelná posedlost hraničila s nepochopitelnými psychologickými jevy.

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share