TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Stejně jako v každém oboru, i na poli sportu se najdou hvězdy, které můžeme označit za ty nejlepší. Opomineme částku na výplatní pásce a podíváme se na stránku výkonnostní a stránku toho, jak se daní sportovci zapsali do historie. Vyjede nám níže uvedený seznam top deseti nejlepších sportovců všech dob. Kdo kraluje celému žebříčku?
nejlepších sportovců
Tenis, fotbal, hokej, box… kdo je jednička svého oboru? (foto: 123RF)

1. MICHAEL JORDAN

První místo na špici top nejlepších sportovců regulérně drží Michael Jordan – fenomén, který šestkrát vyhrál NBA, zároveň byl šestkrát vyhlášený nejlepším hráčem finále a pětkrát celé soutěže. A tím by výčet jeho ocenění ani zdaleka nekončil. Byl také desetkrát zvolený tím nejlepším střelcem, dvakrát zvítězil na olympiádě a nakonec se stal členem Dream Teamu na Hrách v Barceloně roku 1992. Do dějin sportu se zapsal především svými leteckými kousky, které jeho tým přivedly k vítězství. I díky nim se mu velmi často přezdívalo „vzduch” neboli „air”.

Nejlepší momenty basketbalové kariéry Michaela Jordana.

2. MUHAMMAD ALI

Druhé místo v top desítce nejlepších sportovců světa si drží boxer Muhammad Ali, o kterém se říkalo, že létá jako motýl, bodá jako včela. A i když si člověk říká, že je to nadnesené označení, ve skutečnosti tomu opravdu tak bylo. Proslavil se skvělými boxerskými výkony, ale do sportovní historie se zapsal i svými nadčasovými výroky, které nejen sportovce motivují dodnes.

boxer
Mlátička Muhammad Ali v akci. (foto: instagram/muhammadali)

3. WAYNE GRETZKY

Desítka nejlepších sportovců zahrnuje muže z různých oblastí. Třetí místo náleží hokejistovi jménem Wayne Gretzky, který je dodnes držitelem řady rekordů v NHL. Doposud se mu říká Největší jednička a ve světě ledního hokeje bychom jen stěží hledali někoho, jako on.

hokejista
Wayne Gretzky se zapsal do historie ledního hokeje. (foto: instagram/waynegretzky)

4. MICHAEL PHELPS

I plavání je sport. A že v něm lze dosáhnout opravdu úctyhodných výsledků dokazuje Michael Phelps, který je olympijským rekordmanem v potu medailí. Celkem jich během své kariéry nasbíral rovnou 28. Mimochodem, 23 z nich bylo ze zlata.

Jedna z mnoha zlatých medailí Michaela Phelpse.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share