TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Stejně jako v každém oboru, i na poli sportu se najdou hvězdy, které můžeme označit za ty nejlepší. Opomineme částku na výplatní pásce a podíváme se na stránku výkonnostní a stránku toho, jak se daní sportovci zapsali do historie. Vyjede nám níže uvedený seznam top deseti nejlepších sportovců všech dob. Kdo kraluje celému žebříčku?
nejlepších sportovců
Tenis, fotbal, hokej, box… kdo je jednička svého oboru? (foto: 123RF)

5. USAIN BOLT

Rychlý jako Bolt – rčení, které se doslova zaběhlo napříč generacemi. Mezi nejlepší sportovce světa se totiž řadí i Usain Bolt, který se do povědomí zapsal jako nejrychlejší muž planety. Tento jamajský sprinter se těší rovnou z osmi zlatých medailí, což je opravdu úctyhodná sbírka, nemyslíte?

Usain Bolt a jeho nový světový rekord v běhu na 100 m.

6. BO JACKSON

Od atletiky k americkému fotbalu a baseballu. Bo Jackson sice nikdy nic velkého nevyhrál, přesto se v historii sportu dostal opravdu vysoko. Důvodem jeho umístění je především fakt, že se jako vůbec první sportovec dostal do All Stars týmu jak v americkém fotbalu, tak v baseballu najednou – obě profesionální soutěže hrál ve stejné době.

sportovec
Bo Jackson je velmi všestranný sportovec. Teď se věnuje cyklistice. (foto: instagram/bojackson)

7. PELÉ

Co by to bylo za seznam nejlepších sportovců světa, kdyby v něm chyběl nějaký fotbalista. Pojďme to napravit tím, že do něj přidáme Pelého – fotbalistu a trojnásobného mistra světa. I když mu na paty šlape Ronaldo a spol., přesto mluvíme o králi fotbalu, kterého asi jen tak někdo neporazí.

fotbalista
Báječný a úžasný Pelé. (foto: instagram/pele)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share