Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
ložnici
Přinášíme vám 10 tipů, jak opticky zvětšit malou ložnici. (foto: depositphotos)

8. Skromnost

Snažte se to v ložnici nepřehánět s dekoracemi, i když jim možná nedokážete odolat. Ono je sice pěkné mít čtyři poličky plné suvenýrů z dovolené, na komodách tucet květin a na zdech třicet obrázků, ale v malém prostoru tím přidáte na pocitu stísněnosti.

9. Vestavěná skříň

V mnoha domácnostech je nedílnou součástí ložnice šatní skříň. No jo, jenže ta může zabrat poměrně dost cenného prostoru. I tady se naštěstí nabízí řešení – vestavěné skříně. Divili byste se, kolik prostoru dokážou ušetřit. Na jejich realizaci sice budete potřebovat profíka, ale investice se určitě vyplatí.

ložnice
I malá ložnice může působit velmi útulně a příjemně. (foto: depositphotos)

10. Posuvné dveře

Několik centimetrů k dobru vám v ložnici může přidat i výměna klasických dveří za posuvné. Mnohdy si to neuvědomujeme, ale křídlo dveří pro sebe žádá docela dost prostoru, který můžete uspořit tím, že klasické dveře vyměníte za posuvné. S ohledem na možnosti pokoje zvolte, jestli budete potřebovat dveře včetně pouzdra, nebo zda vám budou stačit jen ty, které se instalují přímo do rámu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 výhod rozvodu aneb není všechno tak černé, jak to vypadá

TOP 10 Nepozoruhodnější domy světa

Total
0
Shares
Související články
vánoce tipy
Read More

Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023

Blíží se Vánoce a s nimi otázka, co letos pod stromečkem udělá největší radost. Pro ty, kteří hledají inspiraci, přinášíme Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023. Od inovativních gadgetů až po klasické perly – naše seznamování nabízí pestrý výběr dárků, které potěší každého na vašem seznamu. Připravte se na skvělé Vánoce plné radosti a překvapení
Total
0
Share