TOP 10: Nejpopulárnější psí plemena

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Psi jsou skvělými společníky, kteří vám budou v mnoha životních situacích i oporou nebo nejlepším přítelem. Jenže vybrat si jedno plemeno může být do jisté míry také oříškem. Pomoct může seznam nejpopulárnějších ras, ze kterého si stačí jenom vybrat nejvíce sympatické plemeno.
psí plemena
Jaká psí plemena jsou vůbec nejoblíbenější? (foto: depositphotos)

8. Maltézák

Zejména ženy, když hledají psího společníka, tíhnou k menším plemenům, jako je například maltézský psík nebo pinč. Mluvíme o trpasličím plemenu, jež je charakteristické hustou a lesklou srstí. Z jejich vlastností stojí za zmínku přítulnost, oddanost a veselost.

maltézák
Maltézský psík je hravý a moc rozkošný. (foto: depositphotos)

9. Jorkšírský teriér

Pes do každé kabelky? Ne, děláme si legraci, i když se samozřejmě najdou dámy, které svého jorkšíra i v dnešní době dávají do tašek. Svou miniaturní velikostí je vhodný i do menšího bytu. Obecně mluvíme o nenáročném plemeni.

jorkšír
Jorkšír je skoro takový kapesní pes. (foto: depositphotos)

10. knírač

Seznam nejpopulárnějších psích plemen uzavřeme kníračem, což je velmi živý psí společník, který je zároveň velmi inteligentní, svéhlavý, také do jisté míry paličatý, ovšem pokaždé velmi věrný. Člověka dokáže zabavit a dát mu zabrat, protože je prakticky neúnavný.

knírač
Knírač má velmi specifickou srst. (foto: depositphotos)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Největší zvířata na světě

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

Total
0
Shares
Související články
vánoce tipy
Read More

Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023

Blíží se Vánoce a s nimi otázka, co letos pod stromečkem udělá největší radost. Pro ty, kteří hledají inspiraci, přinášíme Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023. Od inovativních gadgetů až po klasické perly – naše seznamování nabízí pestrý výběr dárků, které potěší každého na vašem seznamu. Připravte se na skvělé Vánoce plné radosti a překvapení
Total
0
Share