10 seriálů pro skalní fanoušky Game of Thrones

Dá se říci, že seriál Hra o trůny byl opravdu mistrovským počinem HBO s přímo obrovskou sledovaností. Finále tohoto seriálu sice rozdělilo fanoušky, nicméně i tak jeho ukončení znamenalo docela velkou díru v televizních programech. Naštěstí jsou streamovací platformy opravdu rozšířené a doslova nabité dalšími skvělými seriály.
Game of Thrones
Hru o trůny nic nenahradí, ale máme pro vás alespoň tipy, které vyplní volný čas. (foto: depositphotos)

8. Bílá královna

Tato minisérie má 10 epizod a byla natočena podle stejnojmenné předlohy – bestselleru Philippy Gregory. Následovaly ji další minisérie s názvy Bílá princezna a Španělská princezna. V hlavních rolích sledujete ženské postavy, které se často musí nebezpečně rozhodovat jen proto, aby ochránily své rodiny. Stejně jako v Game of Thrones je tak vyobrazena důležitost ženských postav v moci o boj.

9. Američtí bohové

Seriál byl natočen podle stejnojmenného románu Neila Gaimana a sleduje počínání hlavního hrdiny Shadowa Moona, jenž se přidá na stranu boha Wednesdaye. Ten je v „klanu“ Starých bohů, připravující se válku proti Novým bohům. Zde seriál vytváří podobnost s Hrou o trůny – je vyobrazeno, jak bohové a postavy z jiného světa zasahují do života smrtelníků, což často vede ke zkáze a chaosu. Také se po celou dobu v obou seriálech táhne hrozba nadcházející války.

10. Love/Hate

Toto kriminální drama sleduje hlavního hrdinu Johna Boye a jeho 4 kamarády, kteří se v průběhu celého seriálu rapidně mění, a to většinou k horšímu. Také je zde prostor pro násilí, korupci a drsné zločiny, což jasně ukazuje, jak i laskavá postava může být stažena na cestu zla.

Hra o trůny byla ojedinělým seriálem, takže není možné najít přímou náhradu, ale uvedené seriály nabízejí jeho fanouškům něco, co si mohou pustit zatímco čekají na nejnovější knihu nebo připravovanou prequelovou sérii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejvyhledávanější slova na světovém Googlu za rok 2019

10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share