10 seriálů pro skalní fanoušky Game of Thrones

Dá se říci, že seriál Hra o trůny byl opravdu mistrovským počinem HBO s přímo obrovskou sledovaností. Finále tohoto seriálu sice rozdělilo fanoušky, nicméně i tak jeho ukončení znamenalo docela velkou díru v televizních programech. Naštěstí jsou streamovací platformy opravdu rozšířené a doslova nabité dalšími skvělými seriály.
Game of Thrones
Hru o trůny nic nenahradí, ale máme pro vás alespoň tipy, které vyplní volný čas. (foto: depositphotos)

5. Boj o moc

Seriál mapuje osudy rodiny Royových, která bojuje o kontrolu nad společností Waystar Royco. Hlavní roli ztvárňuje patriarcha Logan Roy s manželkou a čtyřmi dětmi. Co jej spojuje s Hrou o trůny je téma toxické rodinné dynamiky. Pokud by byla Hra o trůny pojata komediálním dojmem a odehrávajícím se v současnosti, vypadalo by to právě jako seriál Boj o moc. Nicméně v tomto seriálu je tedy mnohem méně úmrtí.

6. Animal Kingdom

Hlavní hrdina jménem Joshua J. Cody se po smrti své matky musí znovu setkat se svou odcizenou rodinou, v níž si prostě musí vybojovat své ztracené místo. Jenže jeho rodina – to je jeden velký zločinecký podnik v čele s matriarchou, které se přezdívá Šmoulinka. Stejně jako ve Hře o trůny se zde řeší spousta rodinných sporů, kdy každý chce být prostě králem. Divák může mít rozporuplné pocity z hlavního hrdiny – není totiž tak zcela jasné, jaké má s rodinným podnikem záměry.

7. Gangy z Birminghamu

Seriál, který sleduje zločineckou ságu rodiny Shelbyových pod vedením Tommyho Shelbyho. Taktéž se odehrává ve staré Anglii, konkrétně v Birminghamu v roce 1919, kdy začala tato zločinecká dynastie vznikat. Stejně jako ve Hře o trůny, i zde odhalíte až zvrácenou zálibu tvůrců ve zkažených postavách, které jsou ale zároveň i sympatické, a to až do té míry, že i když jsou to záporáci, vy jim ve skrytu duše fandíte. Oba seriály také zkoumají počátky a vývoj království. V Peaky Blinders má však království podobu zločineckého impéria.

Total
0
Shares
Související články
filmové hity
Read More

TOP 10: Nej filmové hity roku 2022

Rok 2022 přinesl spoustu filmových novinek. Navzdory kritikům se na prvních příčkách nejsledovanějších filmů umístili jak dlouho očekávaný Top Gun: Maverick, tak také Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Jaké další filmové hity jsme si loni mohli užít v kinech?
Total
0
Share