10 zajímavostí o různých věcech, které vám vyrazí dech

Mnohdy nám nad všelijakými různými fakty zůstává rozum stát, ať se jedná o vědu, přírodu, kulturu či snad dějiny. Máte-li zálibu ve sběru podivných a fascinujících informací či ohromování okolí, pak jste tu správně. Věřte, že vás vždy může něco překvapit.
zajímavost
Fakta, informace a zajímavosti o různých věcech. (foto: depositphotos)

5. Oběhový systém v těle má více než 96 000 Kilometrů

Pokud by se celý lidský oběhový systém, míněno všechny žíly, tepny a kapiláry, natáhl do celé roviny, měl by neuvěřitelných přibližných 96 000 kilometrů. A to se bavíme o dětském tělíčku. V případě těla dospělého jedince se jedná o ještě více ohromujících 1 609 344 kilometrů. Řekněte, máte dojem, že něco tak rozsáhlého můžete v těle vůbec nosit? Bez jakéhokoliv povšimnutí, můžete.

6. Africké území zasahuje do všech polokoulí

Africký světadíl je rozsáhlé území, to je známý a nepopiratelný fakt. Svou rozlohou zasahuje do všech čtyřech polokoulí; severní, jižní, západní a i východní. Tohle o sobě žádný jiný světadíl tvrdit nemůže.

7. Dvě části v lidském těle nemají krevní cévy, jednou z nich je rohovka

Další zajímavostí je, že jediné dva typy tkání neobsahují krevní cévy; rohovka a chrupavka. Rohovka je průhledná, zakřivená vrstva obestírající lidské oko. Jejím hlavním úkolem je ochrana oka v podobě krytí zornice a duhovky. Naše ostrost vidění je na ní v mnohém závislá. Co v sobě však vůbec neukrývá, tak jsou právě krevní cévy.

Total
0
Shares
Související články
Nejvyšší lidé
Read More

Poznejte 10 nejvyšších lidí v historii

Vysoké lidi můžeme na ulici potkávat každý den, kdo je z nich ale nejvyšší? Možná se nedozvíme, jaký člověk byl nejvyšší v historii, ale z dochovaných záznamů víme o 10 lidech, kteří mezi ně rozhodně patří. Tito jedinci, tyčící se vysoko nad svými vrstevníky, si získali fascinaci a pozornost lidí po celém světě. V tomto článku se ponoříme do světa nejvyšších lidí, které se kdy podařilo zaznamenat.
Total
0
Share