10 zajímavostí o různých věcech, které vám vyrazí dech

Mnohdy nám nad všelijakými různými fakty zůstává rozum stát, ať se jedná o vědu, přírodu, kulturu či snad dějiny. Máte-li zálibu ve sběru podivných a fascinujících informací či ohromování okolí, pak jste tu správně. Věřte, že vás vždy může něco překvapit.
zajímavost
Fakta, informace a zajímavosti o různých věcech. (foto: depositphotos)

8. První celovečerní animovaný snímek byl zfilmován v Argentině

Co se vám vybaví pod pojmem první animovaný snímek? Pravděpodobně Walt Disney a jeho úžasné pohádky, které jsou nejen dětskými diváky oblíbené až dodnes. Avšak disneyovské snímky nejsou na světě ty první zfilmované. Předběhl je jiný film, a to o celých 20 let. Natočený byl v Argentině, trval 70 minut a nesl název El Ápostol. Celkově ho utvářelo necelých 60 000 kreseb.

9. Německý čokoládový dort má původ v americkém Texasu

Pod touto dobrotou si lze automaticky přisoudit, že její původ leží v Německu. Avšak sahá do zcela jiné země, dokonce i světadílu. Recept na čokoládový dort je pojmenován po americkém pekaři Samuelovi Němcovi. Ten v 50. letech 19. století pro americkou společnost Baker’s Chocolate Company vyhotovil hořkou čokoládu určenou do sladkých receptů, na pečení. Čokoláda byla na jeho počest pojmenována po něm. O sto let později byl v amerických novinách The Dallas Morning News zveřejněn recept na čokoládový dort právě s odkazem na tuto hořkou čokoládu.

10. Filipíny se skládají z 7 641 ostrovů

Poslední dnešní zajímavost. Věděli jste, že ostrovní stát situovaný v jihovýchodní Asii se rozkládá na ohromujícím počtu ostrovů v západním Tichém oceánů? Celkem jich je 7 641. Toto obrovské číslo ovšem nezahrnuje další písčiny či terény, které se ukážou v době odlivu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Úžasná fakta, co ukrývají pyramidy v Gíze

TOP 10 Zajímavostí o lidském mozku

Total
0
Shares
Související články
Nejvyšší lidé
Read More

Poznejte 10 nejvyšších lidí v historii

Vysoké lidi můžeme na ulici potkávat každý den, kdo je z nich ale nejvyšší? Možná se nedozvíme, jaký člověk byl nejvyšší v historii, ale z dochovaných záznamů víme o 10 lidech, kteří mezi ně rozhodně patří. Tito jedinci, tyčící se vysoko nad svými vrstevníky, si získali fascinaci a pozornost lidí po celém světě. V tomto článku se ponoříme do světa nejvyšších lidí, které se kdy podařilo zaznamenat.
Total
0
Share