TOP 10: Exkluzivní, jednopokojové hotely

Při výběru dovolené je velice důležitý výběr hotelu, v kterém budeme trávit čas. V dnešní době máme velice pestrou nabídku „běžných hotelů“, z které můžeme vybírat. V následujícím článku jsme se zaměřili na hotely, které jsou pouze jednopokojové. Získat zde rezervaci může být docela obtížné. A jaké je naše doporučení? Zamyslete se nad počtem kufrů, které si s sebou vezmete. Mohlo by se také stát, že se vám nevejdou do pokoje. 🙂

 

10 Hotel Casanus – Antverpy, Belgie

Hotel Casanus

Hotel Casanus

Hotel Casanus je dílem Joepa van Holandského a jeho tvar nepatří rozhodně mezi tradiční a běžné tvary. Pro ty, kteří to nepoznají na první pohled, má tento hotel symbolizovat tlusté střevo. Když už tuto informaci znáte, nemůže vás překvapit tvar této stavby. Exteriér je zakřivený, jsou zde naznačeny vypoulené žíly a obří (nefunkční) svěrač. A ač se to zdá podivné, tento jednopokojový hotel nemá nouzi o návštěvníky. Nachází se v poklidné oblasti rybníka.

 

9 A Room for London – Londýn, Anglie

A Room For London

A Room For London

Tento pokoj se nachází v hotelu ve tvaru lodi, který se nachází na střeše Queen Elizabeth Hal. Tento hotel byl postaven na základě nápadu architektů, kteří jsou známí mimořádnými rekreačními objekty po celé Británii. I když se nachází pevně na souši, jsou hosté velice blízko k vodě, díky přídi, která je protáhlá přes okraj budovy. Tento hotel byl určen k provozu pouze v roce 2012, ale nakonec zůstal v provozu až do teď. Hotel je určen vždy pouze pro dvě osoby a pouze jen na jednu noc. Pokoj je jednoduše zařízený ve stylu venkovského srubu. Je velice jednoduchý a útulný.

 

8 The One Hotel – Angkor, Kambodža

The One Hotel

The One Hotel

Tento hotel naleznete nad bistrem, které sídlí v jednom z městských domů. Hosté se zde mohou těšit na střešní terasu, velkou manželskou postel, venkovní sprchu a luxusní vířivku. Dalším lákadlem je zde kuchyně s šéfkuchařem, který rozhodně ví, co dělá. Dokáže úplné kulinářské zázraky.

 

7 Harlingen Harbour Crane – Halingen, Nizozemsko

Harlingen Harbour Crane

Harlingen Harbour Crane

Tento pokoj se nachází na vysokém jeřábu, který byl přeměněn na hotel. Díky velké výšce, ve které se pokoj nachází, si hosté mohou užít nádherný panoramatický výhled. Zajímavostí je, že můžete jeřáb otáčet o 360 stupňů a tím si vybírat výhled dle libosti a to pouze díky zmáčknutí tlačítka. Tato kabina je určena pro dvě osoby, které zde mají k dispozici zařízenou místnost.

 

6 Everland – nachází se na různých místech

Everland

Everland

To, že na tento hotel můžete narazit na různých místech je způsobeno tím, že se jedná o mobilní hotel. Everland byl poprvé umístěn na jednom z jezer ve Švýcarsku. Od té doby ho můžeme nalézt na různých místech. Na tento mobilní hotel jste mohli narazit například v Paříži. Nabízel zde úchvatný pohled na Eiffelovu věž. Tento jednopokojový hotel se dá rezervovat pouze na jednu noc. Zabírá plochu zhruba 35 metrů čtverečných a váží 10 tun. Nachází se zde manželská postel, koupelna, mini bar a salonek. Pokud byste si chtěli tento jednopokojový hotel zamluvit, přejeme vám hodně štěstí. Je velice obtížné získat rezervaci. Tento zážitek vás vyjde zhruba na 330 dolarů za noc. Everland již byl po dobu 320 dnů v Lipsku, 557 dnů v Paříži a 159 dní v Yverdon-les-Bains. Můžete jen odhadovat, kde se objeví příště.

 

5 Villa Cheminée – Cordemais, Francie

Villa Cheminée

Villa Cheminée

Tento umělecký projekt vznikl na základě návrhu japonského umělce. Jde o dům, který sedí na vrcholu samotného továrního komínu. Tato Villa nabízí ložnici s manželskou postelí, kuchyň a ostatní základní vybavení. Tento pokoj nabízí úchvatný výhled na Loire.

 

4 Cinderella Castle Suite ,Walt Disney World (Popelčin hrad) – Orlando, Florida

Cinderella Castle Suite

Cinderella Castle Suite

Pobyt v tomto pohádkovém pokoji je něco, co si ani za peníze nekoupíte. Pouze malé množství šťastlivců mělo to štěstí zde strávit noc. Tento apartmán měl být původně pokojem pro Walta Disneyho, ale ten se tohoto pokoje nedočkal, protože zemřel. Dlouhou dobu pro tento pokoj nebylo žádné využití. Cinderella Castle Suite je jediný hotelový pokoj v Disney´s Magic Kingdom. V roce 2007 ovšem přišel nápad, jak tyto prostory využít. Došlo k vytvoření pohádkového pokoje, který byl určen pouze pro speciální hosty.  Pokud se ocitnete v této místnosti, která má pouhých 650 čtverečních stop, budete si připadat, jako byste se opravdu ocitli v nějaké komnatě na hradě.

 

3 Inkaterra Canopy Tree House – Puerto Maldonado, Peru

Inkaterra Canopy Tree House

Inkaterra Canopy Tree House

Pokud toužíte po dobrodružství, je tento hotel to pravé pro vás. Nachází se totiž v centru samotné džungle. A z názvu vám může být patrné, že se jedná o hotel, který se nachází v koruně stromu. Pobyt v tomto hotelu je pro vás garancí jedinečného a nezapomenutelného zážitku. Hosté zde mají možnost vidět volně žijící zvířata, které ze země nemáte šanci vidět a poslouchat zvuky džungle. Je zde most, který vám umožní doslova projít korunami stromů.

 

2 Eh´haeusl – Amberg, Německo

Eh´haeusl

eh-haeusl-outside

Eh´haeusl hotel je druhým nejmenším jednopokojovým hotelem na světě. Zabírá plochu kolem 53 metrů čtverečních a je široký pouhých 2,5 metrů. Nalezneme zde ale mnoho moderních doplňků, od plazmové televize až po mini lázně. Tento dům byl původně postaven v roce 1728. K jeho stavbě se váže zajímavá historka. Dříve, když se chtěl mladý pár vzít, musel doložit doklad o vlastnictví půdy. Mladý a chytrý podnikatel využil mezery mezi dvěma domy, mezi které postavil přední a zadní zeď a zakryl vše střechou, získal tak malý domek a tím získal i povolení ke svatbě. Později se přestěhovali do většího bytu a tento byt prodali dalšímu mladému páru, aby mohli uskutečnit svou svatbu. Tento hotel je také nazýván jako „Wedding house“. Tento domek byl v roce 2008 zcela zrekonstruován a nabízí luxusní pobyty pro zamilované páry z celého světa. Místní tradice říká, že páry, které zde stráví noc, budou žít šťastně až do smrti.

1 Central hotel – Kodaň, Dánsko

Central hotel

Central hotel

Zhruba za 300 dolarů si můžete vychutnat exkluzivní pobyt v jednom z nejmenším hotelů na světě. Dvoulůžkový pokoj je zde jedinou místností. Hotel zabírá plochu 12 metrů čtverečních a nachází se nad jednou místní kavárnou (tato kavárna má pouhých 5 míst k sezení a je považována za nejmenší kavárnu v Kodani). Naleznete zde krásně zdobený interiér, který způsobí to, že se zde budete cítit jako doma.

 

Rozdíl mezi hotelem, hostelem a motelem

Zdroj: Oddee.com

Loading Facebook Comments ...

Reply