TOP 10: České vánoční dobroty, které nesmí chybět na stole

Vánoce jsou brané jako svátky klidu, víc si je ale zřejmě spojujete s velkým množstvím jídla a pochoutek, na které se celý rok těšíte. Mezi ně patří nejen vánoční cukroví, ale také mnoho dalších dobrot, bez kterých si české Vánoce nikdo ani neumí představit.
vánoční dobroty
Které české vánoční dobroty si nikdy nenecháme ujít? (foto: depositphotos)

8. Pečené kaštany

Pečené kaštany si můžete připravit i doma, nejčastěji si je však vychutnáte také právě na trhu. Jeden sáček pečených kaštanů vám dodá dokonce i potřebnou dávku vitamínů pro vaše zdraví. Pomáhají také proti stresu a únavě, proto si jejich příjemnou a sladkou chuť dopřejte zejména při procházce kolem trhů přímo z práce po těžkém dni.

9. Vánoční punč

V seznamu vánočních dobrot nesmí chybět ani oblíbené horké nápoje. Vánoční punč se připravuje v mnoha verzích, v rodinách s dětmi je nejoblíbenější ten nejvíce sladký a nealkoholický. Ovoněný by měl být hřebíčkem, badyánem a skořicí, neměl by však chybět ani svěží pomeranč.

punč
Mezi vánoční dobroty se nepochybně řadí i voňavé horké nápoje. (foto: depositphotos)

10. Vaječný koňak

Vánoce bez jediné skleničky vaječného koňaku jako by nebyly. Tento sladký alkoholický likér milují babičky, maminky i dospělé dcery. Připravte si vlastní vaječný koňak a popíjejte ho společně při pečení cukroví nebo při sledování oblíbených vánočních filmů. Díky sladké chuti nasajete vánoční atmosféru téměř okamžitě a je skvělý i jako jedlý dárek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share