České vánoční tradice: Těchto 10 držíme nejčastěji

Česká historie s sebou nese mnoho tradic a zvyků, nejvíce jich však najdete právě o vánočních svátcích. I když mnoho z nich působí jako pověry, starší generace jim stále věří. Proto nepodceňujte ani vy sílu tradic a zaneste je i do vaší rodiny.
vánoční tradice
Dodržujete doma české vánoční tradice? (foto: depositphotos)

8. Pletení vánočky

Tento druh sladkého pečiva patří k typické pochoutce českých Vánoc. Už naše babičky věřily, že křížový styl pletení vánočky přinese celé rodině ochranu před vším zlým. Navíc má vánočka připomínat zavinovačku pro Ježíška, se kterým jsou Vánoce spjaty.

9. Půst během celého dne

Celý Štědrý den by se měl držet půst, to je známá česká vánoční tradice. Málokdo však dokáže nad plnými stoly jídla odolat a nedat si jednu z mnoha dobrot. Pokud však vydržíte až do večeře nemlsat, uvidíte zlaté prasátko.

olovo
Lití olova předpoví vaši budoucnost. (foto: depositphotos)

10. Jmelí patří k Vánocům

Stejně jako všechny tradice a zvyky, i jmelí patří k těm nejoblíbenějším o českých Vánocích. Jmelí by mělo být vždy darované, díky tomu obdarovanému přinesete do dalšího roku mnoho zdraví a ochranu pro celou jeho rodinu. Navíc polibkem pod jmelím si partneři dodají další kus lásky do nadcházejícího roku, který jim upevní vztah.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

TOP 10 Nejbláznivější vánoční stromky

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share