10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
přejídání
Jíte, protože máte hlad, nebo protože s vámi cvičí emoce? (foto: 123RF)

5. Krabičkujte

Krabičkování je v dnešní době populární. Pokud víte, že s přejídáním bojujete, připravte se na něj. Udělejte si krabičky a ty naplňte jen povoleným množstvím prospěšných potravin. Nicméně i v tomto bodu bude potřebná sebekázeň.

6. Nedávejte si přísná pravidla

Jednou ze špatných strategií je dávat si přílišná omezení typu „Nikdy už nebudu pít kolu“, „Nikdy si už nedám čokoládu“. Při takovýchto restrikcích pak častěji dochází k jejich porušení, a naopak k vysoké konzumaci v daný moment přejídání. Povolujte si i tyto potraviny, ovšem v nízkém množství.

7. Jezte pravidelně

Pokud vám to vaše zaměstnání a jiné povinnosti dovolují, stanovte si harmonogram a ten dodržujte. V případě nepravidelného stravování se zvyšuje tendence přejídání, a to hlavně v pozdních hodinách.

Total
0
Shares
Související články
stárnutí
Read More

10 tipů pro zdravé stárnutí. S námi to zvládnete

Už naši předkové se zabývali dlouhověkostí a věčným životem. Každý tu chceme být co nejdéle. Ale to nám nestačí. Každý chceme zůstat věčně mladý a krásný. Proto ročně investujeme nemalé peníze do všeho, co nám tyto zaručené výsledky slibuje a něco jako stárnutí je pro nás sprosté slovo.
Total
0
Share