10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Sebevědomí, každý z nás ho má. Vytváří myšlenky o nás samotných a sehrává roli ve všem, co děláme. Mít jeho zdravou hladinu je zásadní; každý den nám napomáhá vytvářet dobrá rozhodnutí, mít dobré a kvalitní mezilidské vztahy, pomáhá nám procházet těžkými situacemi a dodává nám odvahu být sami sebou.
sebevědomí
Zdravé sebevědomí je brána k úspěchu a spokojenému životu. (foto: 123RF)

Nedostatečné sebevědomí může mít na náš život nepříznivé dopady, a to jak na naše rozhodnutí ovlivňující budoucnost nebo na mentální zdraví. Společně s jeho nedostatkem jde ruku v ruce úzkost, oproštění se od sociálních situací, nedůvěra, špatná snášenlivost kritiky na svou osobu.

Není nic nenormálního se čas od času necítit pozitivně, pokud je ale tento pocit dlouhodobý, měl by se řešit. Nicméně je důležité věřit, že na zvýšení sebevědomí lze pracovat. Změna nenastane přes noc, ale pokud je člověk ochotný, vše je možné.

Přinášíme vám 10 tipů, jak toho dosáhnout!

1. Akceptujte se

Nikdo z nás není dokonalý. Každý máme své nedostatky. Tyto své nedokonalosti přijměte a mějte je rádi, protože přesně ty vás dělají jedinečnými. Není větší nuda, než když jsou všichni lidé stejní.

2. Změňte úhel pohledu

Zkuste se při problematických dnech zaměřit na jiné stránky věci. Především tedy na ty pozitivní. Místo výmluv proč něco nejde, si dodejte kuráž. Můžete cokoli chcete, povzbuďte to svoje sebevědomí.

3. Stanovte si jasné cíle

Vyhraďte si každý den chvilku na úvahu o tom, čeho všeho byste chtěli dosáhnout a co vše mít. Samozřejmě cíle musí být reálné. Sepište si je, čtěte si je každý den, můžete i postupně odškrtávat a být na sebe pyšní. A může se jednat i o takovou banalitu, jako je úklid skříně (a že všichni víme, jak i taková maličkost může být náročná).

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share