10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
přejídání
Jíte, protože máte hlad, nebo protože s vámi cvičí emoce? (foto: 123RF)

8. Omezte některé aktivity, při kterých se dá jíst

Těmito aktivitami je myšleno posedávání na gauči, koukání na televizi, anebo do mobilu. Zde se riziko přejídání násobí.

9. Svěřte se, vyhledejte odbornou pomoc

Ti, kterým na vás záleží, vám rádi poskytnou pomocnou ruku a budou vás v celém procesu podporovat. Obklopte se lidmi, kteří vás vyslechnou, zvednou vám telefon, když budete s něčím bojovat. Možná vám i pomohou vařit nebo vás vezmou na procházku.

10. Věřte si

Tento bod je jednou z cest k zaručení úspěchu v mnoha směrem, a to i v tomto případě. Věřte si, vy na to máte, máte na cokoli, na překonání všech překážek.

Problémy s emočním přejídáním nepředstavují jen honbu za krásným tělem, předně tím riskujeme své zdraví. Nikdy není pozdě s tím začít něco dělat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Rostlinné mléko: 10 alternativ, které si zamilujete

Total
0
Shares
Související články
anglicky
Read More

10 jednoduchých tipů, jak se naučit anglicky

Už dlouho si přejete umět anglicky a víte, že vám nový jazyk přinese lepší pracovní příležitosti nebo se vám bude lépe cestovat? Ať už se chcete naučit anglicky z jakéhokoliv důvodu, je důležité vědět, jak na to. Přečtěte si deset tipů, jak se snadno a rychle naučíte angličtinu.
bílkoviny
Read More

10 potravin bohatých na bílkoviny, do kterých byste to neřekli

Bílkoviny jsou cenné látky, bez kterých by tělo zdaleka nefungovalo tak, jak má. Mají úžasnou sytící schopnost, zároveň jsou hlavním stavebním kamenem svalů. Možností, jak doplnit tělu proteiny, je hned celá řada a my se podíváme na desítku překvapivých zdrojů bílkovinových jídel, které by neměly chybět ve vašem jídelníčku.
Total
0
Share