10 tipů, co dělat, aby vás nehonila mlsná

Každý to zná – je večer, sedíte na gauči, koukáte na film nebo pracujete a přijde to – chutě. Něco byste si dali a přesně nevíte, co utiší vaše chuťové pohárky. Buď začnete jíst, co najdete v okolí, anebo se kousnete a mlsnou zkrátka překonáte.
mlsná
Když vás honí chutě na sladké, obvykle máte něčeho nedostatek. (foto: depositphotos)

5. Jezte pravidelně

Důležité je najít příčinu, proč nás mlsná honí. Když ji zjistíme, snadno ji eliminujeme a tím se zbavíme i chutí. Zrekapitulujte si váš denní jídelníček a odpovězte si objektivně na otázky: Jedla jsem dostatečně?  Vynechala jsem nějaký chod? Neměla jsem větší fyzickou aktivitu? Když už musíte mlsat, tak rozumně.

6. Místo cukrovinek jídlo

Jak je již zmíněno, každá chuť indikuje jiný deficit. Chutí na sladké tělo hlásí, že mu chybí bílkoviny. Ačkoliv máte chuť na čokoládu nebo sušenku, dejte si pořádné jídlo, které vás zasytí a obsahuje dostačené množství bílkovin. Ideální je maso, vejce či tofu.

7. Sladkosti do koše

Mlsat každý den čokolády a sušenky není vůbec zdravé. Dostáváte do těla zbytečnou energii, která se bez pohybu přemění na tuk. Závislost na sladkém má téměř každý. Nadměrná konzumace cukru nám rozhodí jeho hladinu v krvi a následně nastanou výkyvy glykémie. To vede k opětovnému vzniku chutě na sladké.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share