TOP 10: Nejdražší koníčky, které můžete mít

Koníčky jsou zábavné aktivity, které lidé vykonávají rádi ve svém volném čase. Jelikož se člověk od člověka liší, má každý jiné preference a zájmy, kterými se zabývá. Někdo dává přednost čtení, jiný zase pohybovým aktivitám, jako je tenis, golf, jízda na kole apod.
koníčky
Koníčky jsou různé, a některé si může dovolit jen elita. (foto: 123RF)

8. plachtění

Plachtění můžeme řadit mezi velice relaxační koníčky. Ve srovnání se závoděním na jachtách (viz. výše) ho můžeme považovat i za relativně levný koníček. Záleží na tom, jak moc velký komfort si chceme dopřát a kolik jsme ochotni do plachetnice investovat.

9. chov exotických zvířat

Jsou i tací, kterým se nestačí na exotická zvířata chodit koukat jednou za čas do zoo, ale touží je přímo vlastnit. Nemusíme snad ani zmiňovat v jakých cenách se pohybují náklady na získání licence pro koupi vybraného zvířátka. Například cena malého geparda se může pohybovat kolem 315 000 dolarů.  A to samozřejmě není vše. Patří sem výdaje týkající se domácí péče, přizpůsobení podmínek a speciálního krmiva.

10. cestování kolem světa

Cestování po různých zemích světa, seznamování se s tamními krásami, památkami a kulturami je sen mnoha lidí. Není to ovšem jeden z koníčků, kterým se může zabývat úplně každý. Tato záliba rozhodně patří do velice nákladných položek našich rozpočtů a zvláště pro ty, kteří se rozhodnou cestovat ve velkém stylu. Musíme zde započítat nejen ceny letenek, ale také různé platby týkající se hotelů, stravování a ostatních aktivit. Záleží pak na velikosti komfortu, který si chceme dopřát. Samozřejmě jde cestovat za určitých podmínek i nízkonákladově, ovšem to není pro každého.

Zdroj: therichest.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejdražší kabelky na světě

Top 10 firemních smartphonů

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share