10 výhod, které tělu přináší orgasmus. Užívejte si až do samotného konce!

Dosáhnout orgasmu považuje většina z nás za pomyslnou třešničku milování. Nejenže s sebou přináší vlnu rozkoše a pocitů, které jsou bezesporu příjemné, ale orgasmus má i další výhody.
orgasmus
Užívejte si orgasmů co hrdlo ráčí, prospíváte tím celému tělu! (foto: unsplash.com)

Nechte se vynést až na samotný vrchol. Tohle je 10 výhod, které má pro nás orgasmus!

1. lepší spánek

Lepší spánek je ve skutečnosti jednou z největších zdravotních výhod sexu. Zde je důvod: Příval hormonu prolaktinu po sexu vám pomůže rychleji usnout a oxytocin a vasopresin, které orgasmus uvolňují, vám umožní zdravěji spát.

2. Udržuje mozek v kondici

Studie poukazují na to, že orgasmus zvyšuje průtok krve do tolika oblastí mozku, že se mozek rozzáří doslova jako vánoční stromeček. Zvýšený tok krve znamená, že se mozku dostává skvělého a výživného cvičení a udržuje se tak v kondici.

3. Zlepšuje pleť

Vzhledem k tomu, že orgasmus uvolňuje oxytocin čili hormon doprovázející potěšení a snižuje kortizol – hormon, který signalizuje stres, budete vypadat lépe. Konkrétně vaše pleť bude mít zářivý nádech díky zvýšenému prokrvení a okysličení obličeje.

4. Prospívá vlasům

Stejné prokrvení, kterého dosáhnete při orgasmu a jenž pomáhá vaší pleti, jde také do pokožky hlavy – intimita vám zanechá silnější, lesklejší a lépe vypadající hřívu.

Total
0
Shares
Související články
miluje
Read More

10 signálů, podle kterých poznáte, že vás doopravdy miluje

Žijete v dlouhodobém vztahu, kde v záplavě stereotypu občas pochybujete o tom, zda vás vaše drahá polovička stále miluje? Nebo jste na úplném začátku vztahu a pochybujete o tom, zda po vyprchání první zamilovanosti je to stále to pravé? Podle jednoduchých vět či drobností hned zjistíte, zda vás vaše láska doopravdy miluje.
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share