10 výhod, které tělu přináší orgasmus. Užívejte si až do samotného konce!

Dosáhnout orgasmu považuje většina z nás za pomyslnou třešničku milování. Nejenže s sebou přináší vlnu rozkoše a pocitů, které jsou bezesporu příjemné, ale orgasmus má i další výhody.
orgasmus
Užívejte si orgasmů co hrdlo ráčí, prospíváte tím celému tělu! (foto: unsplash.com)

Nechte se vynést až na samotný vrchol. Tohle je 10 výhod, které má pro nás orgasmus!

1. lepší spánek

Lepší spánek je ve skutečnosti jednou z největších zdravotních výhod sexu. Zde je důvod: Příval hormonu prolaktinu po sexu vám pomůže rychleji usnout a oxytocin a vasopresin, které orgasmus uvolňují, vám umožní zdravěji spát.

2. Udržuje mozek v kondici

Studie poukazují na to, že orgasmus zvyšuje průtok krve do tolika oblastí mozku, že se mozek rozzáří doslova jako vánoční stromeček. Zvýšený tok krve znamená, že se mozku dostává skvělého a výživného cvičení a udržuje se tak v kondici.

3. Zlepšuje pleť

Vzhledem k tomu, že orgasmus uvolňuje oxytocin čili hormon doprovázející potěšení a snižuje kortizol – hormon, který signalizuje stres, budete vypadat lépe. Konkrétně vaše pleť bude mít zářivý nádech díky zvýšenému prokrvení a okysličení obličeje.

4. Prospívá vlasům

Stejné prokrvení, kterého dosáhnete při orgasmu a jenž pomáhá vaší pleti, jde také do pokožky hlavy – intimita vám zanechá silnější, lesklejší a lépe vypadající hřívu.

Total
0
Shares
Související články
u porodu
Read More

10x jak být u porodu tou nejlepší oporou

Narození nového člověka je zlomový a magický okamžik nejen pro nastávající maminku. Ovlivní to celé její okolí. Všude se mluví o tom, jak by se žena měla na porod připravit, co by měla dělat, co naopak ne. Pozornost se však ubírá doprovodu. K čemu tam je a co by měl vlastně dělat?
Total
0
Share