10 výhod, které tělu přináší orgasmus. Užívejte si až do samotného konce!

Dosáhnout orgasmu považuje většina z nás za pomyslnou třešničku milování. Nejenže s sebou přináší vlnu rozkoše a pocitů, které jsou bezesporu příjemné, ale orgasmus má i další výhody.
orgasmus
Užívejte si orgasmů co hrdlo ráčí, prospíváte tím celému tělu! (foto: unsplash.com)

8. Zmírňuje bolest

Sexuální stimulace a orgasmus uvolňují přirozené léky proti bolesti vašeho těla. Kromě toho, že se budete cítit šťastní, může oxytocin také pomoci zmírnit vše od bolesti hlavy po artritidu. Zmírňuje také menstruační křeče.

9. Posiluje svaly pánevního dna

Stejné svaly, které se zapojují při Kegelových cvičeních, se zapojují i ​​při orgasmu. Pravidelné dosahování orgasmu proto udrží vaše svaly pánevního dna v kondici, což prospěje i vašemu sexuálnímu životu.

10. Zvyšuje plodnost

Orgasmus reguluje chuť k jídlu, tělesnou teplotu, emoce a hypofýzu, která zase reguluje uvolňování reprodukčních hormonů, jež vyvolávají ovulaci a cervikální tekutinu. Orgasmus tak podporuje i plodnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nedaří se vám otěhotnět? 10 tipů, jak jít štěstí naproti

10 nejčastějších příčin, proč v noci nemůžete spát

Total
0
Shares
Související články
lidské tělo
Read More

Lidské tělo je plné překvapení. Tyhle zajímavosti vás dostanou

Své tělo bereme jako samozřejmost. Zrovna tak i většinu procesů, které se v něm dnes a denně odehrávají. Mluvíme však o fungování lidského těla, můžeme mluvit doslova o zázraku. Je někdy až neuvěřitelné, co všechno naše tělo dokáže. Podívejte se na 10 faktů a zajímavostí o lidském těle, které navždy změní vše, co jste doposud znali.
Total
0
Share