10 nejsmradlavějších jídel na světě. Zvládnete si o nich vůbec přečíst?

Lákavé nejsou ani na pohled, ovšem i tak se pro určitou skupinku staly pochoutkou, na kterou nedají napustit. Tak zpevněte žaludky, zhluboka se nadechněte a jdeme na to. Jen upozorňujeme – nic pro slabé povahy.
nejsmradlavější
Pořádně se naposledy nadechněte a jdeme na to! (foto: depositphotos)

Když se řekne kvalitní gastronomie, snad každý si vybaví krásně naaranžované jídlo, které láká nejen na pohled, ale osloví i úžasnou chutí a navnadí nás neodolatelnou vůní. To se ale ani zdaleka netýká následujících desíti jídel, co by svým pachem odrovnala i toho nejlepšího superhrdinu. Jsou to totiž nejsmradlavější jídla na světě.

1. Surströmming

Pod tímto pojmem si můžete představit kyselého sledě na švédský způsob. Tato ryba se nasolí jen tolik, aby neshnila (už to je samo o sobě na pováženou), pak se nechá zhruba šest měsíců uležet. Jaký je asi výsledek si dovedete představit a nechápeme ty, kteří dokážou ochutnat.

sleď
Surströmming je specialita švédské kuchyně. (foto: depositphotos)

2. Durian ovoce

Toto špičaté asijské ovoce se může pochlubit vůní kanalizační vody s nádechem benzínu. Je to rozhodně nejsmradlavější ovoce na světě. I nenačaté má tak silný zápach, že je zakázané v singapurské hromadné dopravě. My se nedivíme.

durian
Na pohled durian tak smradlavě nevypadá. (foto: depositphotos)

3. Smradlavé tofu

Říká se, že tohle fermentované tofu má zápach shnilých odpadků nebo páchnoucích nohou (lahůdka)! Také se říká, že čím hůře voní, tím lepší je chuť. No nevíme, jsou si vynálezci fakt jistí? Každopádně jestli s tofu teprve začínáte, zkuste to nejdříve s tím klasickým.

tofu
Smradlavé tofu je prý lahůdka, ale páchne jako nohy. (foto: depositphotos)

4. Nattó

Nattó je tradiční japonské jídlo vyrobené ze sójových bobů fermentovaných bakteriemi. Nejenže páchne po shnilém sýru, ale je také velmi slizké. Nic lákavého.

nattó
Nattó, tradiční japonský pokrm. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
fast food
Read More

TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
hubnutí
Read More

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
Total
0
Share