10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Sebevědomí, každý z nás ho má. Vytváří myšlenky o nás samotných a sehrává roli ve všem, co děláme. Mít jeho zdravou hladinu je zásadní; každý den nám napomáhá vytvářet dobrá rozhodnutí, mít dobré a kvalitní mezilidské vztahy, pomáhá nám procházet těžkými situacemi a dodává nám odvahu být sami sebou.
sebevědomí
Zdravé sebevědomí je brána k úspěchu a spokojenému životu. (foto: 123RF)

4. Dbejte o své zdraví a tělo

Dobrá a kvalitní životospráva společně s fyzickou aktivitou je jedním ze základních aspektů správného fungování organismu a psychického zdraví. Při fyzické zátěži se uvolňuje stresová hladina, a vy se tak cítíte lépe. Necítit se dobře ve svém těle má velký dopad na psychiku a hladinu sebevědomí. Zatancovat si ve svém pokoji nebo menší vycházka po okolí zajistí navýšení vaší sebehodnoty.

5. Obklopte se lidmi, kteří vás obohacují

Ne vždy se mezi lidmi cítíme dobře. A to je normální. Snažte se ale být ve spojení s lidmi, kteří se o vás zajímají a ocení vás, ať už se jedná o přátele, přátele na sítích, rodinné příslušníky nebo spolupracovníky. A ti, s kterými vaše nálada klesá? Odstraňte ze svého života toxicitu a pocítíte onen nadlehčující pocit. Utužení dobrých vztahů přináší pozitiva v dlouhodobém měřítku. Včetně vašeho sebevědomí.

6. zkoušejte nové věci

Lidé jsou předurčení ke zkoušení nového. Pamatujte, vše je o tom užívat si života a mít ze sebe radost. Čím více toho zkusíte, tím více bude váš život obohacený, plný a pestrý. Nemusíte nutně překračovat hranice, abyste si dodali sebevědomí, postačí pouze udělat něco, co jste doposud nikdy nedělali.

7. Neporovnávejte

Srovnáváte svůj život s životy druhých? Veliká chyba. Každý je originál, každý má jiné možnosti a jiné kvality. Nehledě na to, že ne všemu, co pouhé oko vidí, se dá věřit. Skutečnosti bychom se kolikrát hodně divili. Rozhodně nedávejte velkou důvěru sociálním sítím. Ty jsou dobré hlavně ve snižování sebevědomí.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share