TOP 10 Důvody, proč pít pivo

1 Prospívá zdraví

Při studii na více než 70 000 lidech bylo dokázáno, že ti, kteří pijí pivo mají nižší krevní tlak, než ti, kteří raději pijí víno, nebo tvrdý alkohol. Pivo totiž obsahuje chmel a ječmen, vitamíny – zejména B, který přispívá k redukci rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění a před tvorbou krevních sraženin. Týká se to ovšem opět pouze těch, kteří pijí pivo v malých dávkách, tedy ne přímo pivařů. Podstatné je ale to, že celkově pivo dokáže snížit riziko srdečních onemocnění až o 40%, protože obsahuje polyfenoly, což jsou látky s antioxidačním účinkem.

Vidíme, že ač dělá pivo „hezká těla“, může být také tělu prospěšné a to dokonce více, než tolik opěvované víno! Je však důležité zdůraznit, že se to týká jen těch lidí, kteří pijí pivo v malém množství. Většina z pijáků piva pije pivo nárazově ve velkém množství a to většinou vytváří naprosto opačný účinek. Takže až se budete rozhodovat mezi lahví vína, nebo piva, nechť je Vám tento žebříček malou inspirací.

 

Zdroje: blesk.cz, xman.idnes.cz

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
Read More

TOP 10: Nejzvláštnější druhy diet

– 1 Breatharianismus Jako nejpodivnější a zároveň nejděsivější jsme zvolili právě breathrianismus. Lidé, kteří tuto dietu dodržují věří, že přežijí bez…
Total
0
Share