TOP 10 Filmy, které byly inspirací pro skutečné zločiny

7 Vřískot (Scream)

Vřískot

Tento film režiséra Wese Cravena z roku 1996 byste asi lepším slovem než „vyvražďovačka“ nepopsali. Jeden americký soudce na adresu Vřískotu řekl: „Je to velmi dobrý zdroj, jak se naučit někoho zabít“.

Vřískot se opravdu stal pro několik vrahů velkou inspirací. Nejznámější obětí je pravděpodobně belgická teenagerka Alisson Cambier. Její nejlepší přítel byl 24 letý Thierry Jaradin. Když ho jednoho dne navštívila u něj doma, Thierry jí začal nabízet nemravné návrhy. Po tom, co Alisson odmítla, se Thierry omluvil a šel do vedlejší místnosti, kde si oblékl slavný Ghostface kostým, který je pro Vřískot charakteristický a vybavil se dvěma velkými noži. Když se vrátil za Alisson, zaútočil a bodl ji 30 krát ve stylu úvodní scény filmu. Po tomto hrůzném činu se Thierry Jaradin ihned přiznal a potvrdil policii, že si celý incident naplánoval podle filmového vzoru.

Total
0
Shares
Související články
honorář
Read More

10 herců, kteří loni dostali nejvyšší honorář za jeden film

Rok 2021 byl doslova nabitý filmovými snímky, i když je pravdou, že řada z nich měla z důvodu pandemických opatření přeloženou premiéru z dřívějších měsíců. V každém případě až nyní, kdy se jednotlivé snímky začaly promítat v kinech, se také ukázalo, kteří herci dostali za ztvárnění rolí doslova pohádkově zaplaceno. A byli to?
Total
0
Share