TOP 10 Kriticky ohrožené živočišné druhy

3 Nosorožec dvourohý (Diceros bicomis)

Nosorožec dvourohý, jinak také nosorožec černý, je kriticky ohrožený býložravec žijící v Africe, a to především v oblastech přírodních rezervací. Nosorožci jsou samotářská zvířata, která se vyznačují svou nesnášenlivostí a nevypočitatelností. Často ale jen zastrašují, kvůli špatnému zraku nedokážou okamžitě zhodnotit hrozící nebezpečí, a tak často útočí v podstatě preventivně. Když se ale prostřednictvím výborného sluchu a čichu přesvědčí, že nebezpečí nehrozí, od útoku upustí a rychle se uklidní. Tato zvířata jsou zajímavá především svou hlavou, na které jim vyrůstají dva keratinové rohy. Právě ty jsou jim zhoubou. Nosorožci jsou loveni právě kvůli nim. Nosorožčí rohy se používají k výrobě ozdobných dýk a pro účely tradičního asijského lékařství. Asijaté jsou přesvědčeni, že nosorožčí rohy zvyšují sexuální potenci. Odhaduje se, že drtivá většina dospělých nosorožců je zabita pytláky právě kvůli rohům.

Total
0
Shares
Související články
jarní únava
Read More

Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
jezera
Read More

TOP 10: Nejlepší jezera v Evropě nejen na koupání

Ledovcové vody, alpské laguny a ohromující příroda všude kolem – evropská jezera zkrátka nabízejí širokou škálu aktivit a atrakcí bez ohledu na to, kam míříte nebo co zrovna hledáte. Evropská jezera jsou ideální pro letní dovolené, a to zejména tehdy, pokud zrovna nemusíte přeplněné pláže. V jejich prostředí ale objevíte i další sportovní vyžití. Ať už jsou ale vaše cíle (a představy o dovolené) jakékoliv, z této desítky jezer si zaručeně vyberete to pravé.
Total
0
Share