10 tipů pro zdravé stárnutí. S námi to zvládnete

Už naši předkové se zabývali dlouhověkostí a věčným životem. Každý tu chceme být co nejdéle. Ale to nám nestačí. Každý chceme zůstat věčně mladý a krásný. Proto ročně investujeme nemalé peníze do všeho, co nám tyto zaručené výsledky slibuje a něco jako stárnutí je pro nás sprosté slovo.
stárnutí
Stárnutí je už od nepaměti lidským strašákem. A neustále s ním svádíme boj. (foto: depositphotos)

5. Udržujte sociální kontakty

Trávení času s jinými lidmi vás může ochránit před stavy úzkosti, depresí a pocitu osamělosti. Pokud cítíte, že osamocení jste, zkuste si najít nové koníčky a zájmy, při nich jistě potkáte spoustu nových lidí a získáte nové kontakty a zážitky. V dnešní elektronické době můžete využít mnoho komunikačních kanálů, ale pamatujte, že byste své kamarády měli vídat předně osobně, ne virtuálně.

6. Pečujte o svůj chrup

Tento bod zde již byl zmíněný v souvislosti s lékařskými prohlídkami, nicméně si ho zde můžeme rozvést. Mít zdravé a hezké zuby je pro mladistvý vzhled klíčové. Ne každému byly do vínku dány krásné, rovné a zdravé zuby, ale na všech vadách se dá pracovat. Při nesprávné péči o svůj chrup se vystavujete onemocnění dásní, které je spojováno se srdečními chorobami či mrtvicí.

Ke správné péči je nesmírně důležitá i pravidelná kontrola. Zubní lékař vám může pomoci odhalit infekci, rakovinu a známky nutričních nedostatků.

7. Pokud kouříte, přestaňte

Jeden z nejhorších zlozvyků, které napomáhají stárnutí, je kouření. Je dokázáno, že tento nešvar stárnutí ještě urychluje a zvyšuje překyselení organismu a tím riziko onemocnění, nejčastěji rakovinu. Pokud chcete přestat, ale prohráváte, neváhejte vyhledat lékařskou pomoc.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share