10 alkoholických drinků, které mají nejméně kalorií

Snad nikdo si nedovede představit letní období bez osvěžujícího drinku. Pokud si ho i vy nechcete během letních grilovaček a party odpustit, a přitom si hlídáte štíhlou linii, pak není nic lepšího, než se zaměřit na ty nejméně kalorické. A desítku z nich si právě teď ukážeme.
alkohol
Alkohol k létu tak nějak patří, ale patří k němu i kalorie. (foto: depositphotos)

8. Šampaňské

Pravidla pro výběr nízkokalorického šampaňského jsou stejná jako pro víno. „Když si vybíráte šampaňské, vězte, že ‘suché’ znamená méně cukru a kalorií,“ říká Brissette. Můžete také hledat „brut“ uvedené na štítku, což je vlastně francouzský výraz pro slovo neslazené nebo suché.

Počet kalorií: 95 kcal

9. Mojito

Mojito je veskrze kombinace listů máty, rumu a sodovky s cukrem. Ideální je tedy dát si asi 180 ml tohoto populárního nápoje. Pamatujte ale, že pokud dostanete mojito v restauraci nebo v baru, kalorická hodnota může být o něco vyšší. K omezení kalorií vám jednoduše pomůže snížení cukru, kdy nejlepší cestou je vyměnit běžný cukr za stévii nebo jiná přírodní sladidla, případně požádat o jeho vynechání.

Počet kalorií: 143 kcal

mojito
Mojito se dá odlehčit vynecháním cukru. (foto: depositphotos)

10. Paloma

Paloma je vlastně alternativa k Margaritě. Je to kombinace tequily, grapefruitového a limetkového džusu i sodovky. „Tento osvěžující napoj je lehčí alternativou k Margaritě, která se obvykle dělá se spoustou agáve anebo spoustou cukru,” říká Brissette. Místo grapefruitového džusu v láhvi, zkuste použít čerstvou grapefruitovou šťávu, ušetříte tak na kaloriích.

Počet kalorií: 170 kcal

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Zajímavá fakta o alkoholu


 
10 důvodů, proč pivo není jen nudná česká klasika

Total
0
Shares
Související články
hubnutí
Read More

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
bílkoviny
Read More

10 potravin bohatých na bílkoviny, do kterých byste to neřekli

Bílkoviny jsou cenné látky, bez kterých by tělo zdaleka nefungovalo tak, jak má. Mají úžasnou sytící schopnost, zároveň jsou hlavním stavebním kamenem svalů. Možností, jak doplnit tělu proteiny, je hned celá řada a my se podíváme na desítku překvapivých zdrojů bílkovinových jídel, které by neměly chybět ve vašem jídelníčku.
pivo
Read More

10 důvodů, proč pivo není jen nudná česká klasika

Pivo je u nás nejoblíbenějším nápojem, to je bez debat. Mnohdy vás ale při sezení v hospůdce s kamarády nad orosenou sklenicí nenapadne, jakou má pivo barvitou historii, a že se zdaleka nevyrábí jen v Evropě, ale je oblíbené po celém světě, kde si jej každý připravuje po svém. Jaké jsou ty nejlepší zajímavosti o našem oblíbeném moku?
Total
0
Share