10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
hubnutí
Kuřecí maso není nudné, pokud si ho připravíte pokaždé jinak. (foto: 123RF)

5.  Celer

Pokud hledáte ten správný druh zeleniny, s nímž dobře zhubnete, pak je to právě celer. O něm se totiž tvrdí, že k jeho strávení tělo spálí mnohem více kalorií, než má samotný celer. Hlavním zdrojem celeru je voda a vláknina, obě složky tělo potřebuje pro správné fungování a vylučování všech přebytečných složek.

hubnutí
Už jste zkusili třeba celerové hranolky? Jsou výborné. (foto: 123RF)

6.  Vejce

Chcete zhubnout a zároveň tvarovat vaši postavu? V tom případě do jídelníčku nezapomeňte zařadit také vajíčka. Jsou bohatým zdrojem zdravých tuků a bílkovin. Zasytí vás na dlouhou dobu a pocit hladu je pryč. Vejce obsahují také velké množství minerálů a vitamínů, díky nimž se tělo nastartuje k rychlejšímu spalování tuků.

7.  Losos

Bojíte se, že je losos příliš tučná ryba do vašeho zdravého jídelníčku? Nebojte se zdravých tuků! Ty správné hubnutí nepokazí, právě naopak. Skvěle pomáhá vaší srdeční funkci, podporuje celkové zdraví i fyzičku. Konzumace lososa také přispívá ke správné funkci štítné žlázy, která je klíčová pro nekomplikovanou redukci váhy.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share