TOP 10 Nejexkluzivnější jídla světa

2 Polévka z ptačích hnízd

Polévka z ptačích hnízd je více než 400 let starou čínskou specialitou a je jedním z nejvzácnějších jídel na světě. Polévka se vaří z hnízd salangan ostrovních, která jsou složena především z ptačích slin. Tito opeřenci hnízdí vysoko v nedostupných jeskyních a surovina je tak vzácná spíše kvůli náročné dostupnosti, než kvůli (údajně nijaké) chuti. Dnes už se i staví farmy, kam se salangany lákají k hnízdění. Číňané jsou přesvědčeni, že ptačí hnízda mají velkou výživovou hodnotu a navíc ještě afrodiziakální a dokonce léčivé účinky. Porci této asijské delikatesy v Hongkongu pořídíte kolem 30 dolarů. Za libru hnízd pak můžete dát až čtyři a půl tisíce dolarů.

 

Polévka

Total
0
Shares
Související články
hubnutí
Read More

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
Total
0
Share