TOP 10 Potraviny, které naleznete ve své kuchyni a fungují podobně jako konvenční antibiotika

1 Zázvor

zázvor

Obsahuje složky, díky kterým působí protizánětlivě a funguje jako antibiotikum. Pravidelnou konzumací dosáhneme podpory krevního oběhu, stabilizujeme si hladinu cukru v krvi a podpory imunitního systému. Je používaný i jako boj proti rakovině a proti bolesti. Prospěšnou látkou je gingerol, který dodává zázvoru jeho obvyklou pikantní chuť. Je velmi nápomocný při rýmě, nachlazení a má blahodárné účinky na trávicí trakt. Zázvorovými obklady pomůžeme od bolesti krku a uvolní nám ztuhlé svaly. Je znám jako afrodiziakum. Denní dávka by neměla být větší než 4 gramy čerstvého nebo 1 gram sušeného zázvoru.

 

Zdroj: TopTenz.net

Total
0
Shares
Související články
pivo
Read More

10 důvodů, proč pivo není jen nudná česká klasika

Pivo je u nás nejoblíbenějším nápojem, to je bez debat. Mnohdy vás ale při sezení v hospůdce s kamarády nad orosenou sklenicí nenapadne, jakou má pivo barvitou historii, a že se zdaleka nevyrábí jen v Evropě, ale je oblíbené po celém světě, kde si jej každý připravuje po svém. Jaké jsou ty nejlepší zajímavosti o našem oblíbeném moku?
rostlinné mléko
Read More

Rostlinné mléko: 10 alternativ, které si zamilujete

Stále více lidí přichází na to, že kravské mléko ke svému životu nepotřebují. Některým nechutná, další mají problémy s laktózou nebo jim leží na srdci mlékárenský průmysl a jiní poukazují na jeho zbytečnost, pokud jde o naše zdraví. Patříte-li k některé z těchto skupin obyvatelstva, zkuste klasické mléko nahradit.
Total
0
Share